Materiał Partnera

Jak zadbać o śnieżnobiały uśmiech, czyli zabiegi stomatologii estetycznej

Jak zadbać o śnieżnobiały uśmiech, czyli zabiegi stomatologii estetycznej

Uśmiech jest wizytówką człowieka, dlatego konieczne jest zadbanie o jego jakość. W tym celu wykonywane są poszczególne zabiegi stomatologii estetycznej, które realizowane są w specjalistycznych gabinetach dentystycznych. W celu przywrócenia śnieżnobiałego koloru zębom wykonuje się m.in. piaskowanie, a uszkodzenia mechaniczne wyeliminować można dzięki licówkom. Co jeszcze proponują dentyści?

Piękne zęby to zdrowe zęby

Należy jednak pamiętać, że zanim dentysta będzie w stanie przystąpić do realizacji poszczególnych zabiegów w ramach stomatologii estetycznej, konieczne jest wyleczenie wszelkich chorób związanych z uzębieniem i całą jamą ustną. Tylko po odpowiednim przygotowaniu można wykonywać konkretne czynności przyczyniające się do polepszenia jakości uśmiechu, dlatego zalecane jest najpierw dokładne zbadanie stanu zębów oraz przeprowadzenie niezbędnych zabiegów np. w ramach stomatologii zachowawczej z leczeniem próchnicy.

Kompleksowe usługi w tym zakresie świadczy lek. stomatolog Anna Kiełb, która w swoim gabinecie po wyleczeniu zębów pacjenta jest w stanie przystąpić do przywracania im doskonałego wyglądu. O estetykę uśmiechu zadbać można m.in. dzięki usługom piaskowania i skalingu – dają one możliwość precyzyjnego usunięcia gromadzącego się kamienia nazębnego. W celu dodatkowego wzmocnienia szkliwa stosowana przez stomatologów jest również fluoryzacja, co zapewnia maksymalne efekty. Co jednak w sytuacji, gdy doszło do uszkodzeń mechanicznych?

Doskonały wygląd zębów

Zadbanie o jakość uśmiechu oznacza także konieczność wyeliminowania wszelkich uszkodzeń mechanicznych. Zapewniającym najlepsze efekty w tym zakresie rozwiązaniem są tzw. licówki. Wykonane z porcelany bądź materiału kompozytowego cienkie płatki nakłada się na ząb z defektem, dzięki czemu otrzymuje on doskonały, równy i estetyczny kształt. W ten sposób możliwe jest wyeliminowanie wielu zmian – trwałe przebarwienia, nieatrakcyjny w ocenie pacjenta kształt zęba czy jego złamanie to główne przyczyny, przez który wykonywane są w ramach stomatologii estetycznej licówki.

Niezwykle istotne jest również uzyskanie śnieżnobiałego, atrakcyjnego koloru zębów. Ze względu na niewłaściwą dietę, tryb życia oraz inne czynniki może być on odległy od wzoru, dlatego konieczne będzie zrealizowanie wybielania zębów. Specjalistyczne gabinety dentystyczne zajmujące się stomatologią estetyczną proponują w tym zakresie wybielanie nakładkowe, ale także o wiele bardziej komfortowe wybielanie profesjonalną lampą. Warto zatem zadbać o doskonały, śnieżnobiały uśmiech i wybrać się do gabinetu dentystycznego wykonującego zabiegi stomatologii estetycznej – specjalista dopasuje je do stanu uzębienia, proponując optymalne rozwiązania w celu poprawy jego jakości.

Opracowanie:
Jawor, Rapackiego 14 lok. 9
tel. 608 732 422
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz