Materiał Partnera

Jak zadbać o niepowtarzalny wygląd okien?

Jak zadbać o niepowtarzalny wygląd okien?

Okna to jeden z najważniejszych elementów każdego pomieszczenia. To właśnie dzięki nim do wnętrz dostaje się światło, a użytkownik jest w stanie obserwować to, co dzieje się na zewnątrz. Warto zadbać o właściwe udekorowanie stolarki, dzięki czemu będzie ona estetyczna oraz atrakcyjna wizualnie zarówno dla osoby znajdującej się w pomieszczeniu, jak i obserwatora zewnętrznego. Co zatem konkretnie zastosować w tym celu?

Firany do każdego pokoju

Jedną z najpopularniejszych tkanin dekoracyjnych stosowaną do zdobienia stolarki okiennej są firany. Proponowane przez renomowane zakłady produkcyjne tkaniny tego typu oferowane są w wielu wariantach i wzorach, istnieje także możliwość dokładnego dopasowania ich do potrzeb klienta. Dzięki temu mogą być one doskonale dostosowane do konkretnych wnętrz i warto pamiętać o tym, by taką usługę zrealizować. Firana musi być bowiem właściwej długości oraz szerokości, co pozwoli na uzyskanie zamierzonego efektu wizualnego.

Ważne jest więc zmierzenie zarówno samych okien, jak i elementów istotnych dla takich dekoracji, czyli karniszy. Uzyskane wymiary dobrze jest skonsultować z producentem firan, który doradzi zastosowanie odpowiedniego rozwiązania dla danego pomieszczenia. W ofercie firmy Jula F.H.U. znajdują się bowiem firany doskonałe do kuchni, pokoju dziecięcego, salonu czy pomieszczenia, w którym znajduje się wyjście na balkon lub taras. Nie są to jednak jedyne tkaniny dekoracyjne, dzięki którym nadać można niepowtarzalny wygląd oknom w domu.

Odpowiednia kompozycja

Firany w różnych wzorach i nawet wersjach kolorystycznych różniących się znacząco od siebie pozwalają na dopasowanie do konkretnej aranżacji pomieszczenia, jednak należy także pamiętać o istotnym elemencie, jakim są zasłony. To właśnie one nadają ostateczny kształt całej dekoracji okiennej i spełniają także ważną funkcję użytkową – można dzięki nim regulować natężenie światła dostającego się przez okno. To doskonałe rozwiązanie np. do salonu, gdzie pełną prywatność uzyskać można właśnie dzięki szerokim zasłonom.

Istnieje wiele możliwości w zakresie form i kształtów dekorowania okien firanami i zasłonami. Tkaniny te mogą być np. równej długości – proste formy tego typu świetnie sprawdzą się w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach. Nierzadko zasłony są dłuższe od firan, co spotyka się najczęściej w salonach lub sypialniach. W kuchni natomiast interesującym wizualnie rozwiązaniem będzie połączenie zasłon z lambrekinem i zawiązanie ich z obu stron okna na całej jego szerokości. Odpowiednią dekorację do konkretnego pomieszczenia dopasują specjaliści z dobrych firm zajmujących się produkcją tego typu tkanin dekoracyjnych, dlatego warto z nimi skonsultować swój wybór. Będzie on w stanie zaproponować również wiele typów tkanin obiciowych.

Doradzi on także w kwestii zastosowania dodatków pasmanteryjnych. Szeroki wybór pasmanterii – zamki, różnego rodzaju taśmy, tasiemki, nici, gumy, rzepy, sznurowadła, koronki, artykuły do szycia, guziki  i wiele innych w  bardzo konkurencyjnych cenach przydają się nie tylko do ozdoby okien, ale też innych elementów wyposażenia wnętrz czy odzieży. Warto bowiem skorzystać z kompleksowej oferty i zakupić wysokiej jakości tekstylia – obrusy, ręczniki czy nawet fartuszki.

Opracowanie:
Kraśnik, Mickiewicza 1B
tel. 665 981 915
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz