Jak zadbać o cerę po zimie?

Jak zadbać o cerę po zimie?

Zima to ciężki okres dla skóry. Wysuszenia czy podrażnienia są bardzo częste – podczas zimy skóra traci swój blask. Kiedy zima się kończy, przychodzi czas na regenerację i intensywną pielęgnację. Przeczytaj, jak prawidłowo zadbać o skórę. Dowiedz się, jak zmienić swoją dietę, aby wpłynęła ona pozytywnie na kondycję twojej skóry. Wróć do formy na wiosnę!

W jakiej kondycji jest skóra po zimie?

Okres zimowy nie wpływa pozytywnie na kondycję skóry. Mróz nie sprzyja aktywnościom na świeżym powietrzu. Do tego dochodzi suche powietrze w mieszkaniu, klimatyzacja oraz dieta uboższa w owoce i warzywa. Warto wiedzieć, że skóra w okresie śniegów i mrozów nie musi zdradzać oznak przesuszenia czy podrażnienia.

Często, dopiero kiedy zima się kończy, a zaczyna się przedwiośnie, możemy zorientować się, że nasza skóra jest w nie najlepszym stanie. Wtedy należy działać szybko i zadbać o jej powrót do dobrej formy. Aby przywrócić skórze blask nie trzeba wiele. Można samodzielnie wykonać sporo zabiegów pielęgnacyjnych, kupić odpowiednie kosmetyki. Wizyta w gabinecie kosmetycznym to również świetny pomysł.

Jak zadbać o skórę na wiosnę?

Najważniejszym zabiegiem pielęgnacyjnym po zimie jest złuszczanie martwych komórek naskórka. Dzięki peelingom pozbędziesz się martwego naskórka i zlikwidujesz pozostałości po tłustych kremach ochronnych, które musiałaś stosować zimą – wygładzisz skórę oraz wyrównasz jej koloryt. Peeling, stosowany regularnie sprawia, że skóra staje się  bardziej elastyczna, gładsza oraz lepiej ukrwiona.

Regeneracja skóry po zimie wymaga witamin, antyoksydantów oraz minerałów – tego twoja skóra w okresie pozimowym potrzebuje najbardziej. Wszystko to znajdziesz w kremach. Wybieraj naturalne kosmetyki. Powinny one nawilżać, ale jednocześnie być lekkie.

Pamiętaj, że zima wymagała stosowania ciężkich i tłustych kremów. Teraz czas na zmianę – daj skórze odpocząć. Nie zapominaj, że zawsze niezbędne są filtry, które zapewniają ochronę UV. Ważne, aby zmieniać kosmetyki w zależności od pory roku – kosmetyki, które sprawdzą się w okresie zimowym, często nie zdają egzaminu w czasie wiosny czy lata.

Warto wypróbować również odżywcze serum do twarzy. Wybierz te, które ma w składzie witaminę C. Stosuj je codziennie. Dostarcz skórze niezbędnych składników odżywczych.

Maseczki to podstawa prawidłowej pielęgnacji wysuszonej skóry. Dostarczą one cenne witaminy oraz składniki nawilżające. Maseczki sprzyjają odbudowie naturalnej bariery ochronnej – koją i łagodzą. Stosuj je dwa razy w tygodniu. Świetnie sprawdzą się maseczki z algi lub z glinki – rodzaj maseczki dopasuj do własnych potrzeb.

Wpływ diety na naszą skórę

Na skórę możemy także zadziałać od środka. Dzięki odpowiedniej diecie oczyścisz organizm i poprawisz kondycję swojej skóry. Unikaj używek i słodyczy. Postaraj się, aby w twojej diecie znalazło się jak najmniej pszennego pieczywa, tłustego mięsa czy makaronów.

Postaw na świeże warzywa i owoce. Produkty pełnoziarniste, chudy nabiał, orzechy i oleje zawierające zdrowe kwasy tłuszczowe powinny na stałe znaleźć się w twojej diecie.

Pij dużo niegazowanej wody – dzięki niej oczyścisz swój organizm. Odpowiednie nawodnienie organizmu poprawi przepływ krwi. Skóra stanie się bardziej elastyczna i jędrna. Woda wypłucze toksyny z naszego organizmu, co przełoży się na zdrowy wygląd cery. Twoja skóra także będzie bardziej nawilżona. Zadbaj o skórę zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz. Dopiero wtedy będziesz mogła cieszyć się jej pełnym blaskiem – twoja skóra będzie zdrowsza i promienna. 

Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz