Artykuł sponsorowany

Jak zabezpieczyć budynek przed wilgocią?

Jak zabezpieczyć budynek przed wilgocią?

Nadmierna wilgoć pojawiająca się w elementach konstrukcyjnych budynku może doprowadzić do ich zniszczenia, co z kolei przyczynia się do powstawania zagrożenia dla użytkowników obiektu. Czynności związane z remontem konstrukcji są kosztowne, co również jest jednym z problemów związanych z niedostatecznym zabezpieczeniem budynku przed wilgocią. Jak zatem zadbać o to w sposób profesjonalny?

Zabezpieczenia przeciwwilgociowe

Jednym z najczęściej wybieranych sposobów na skuteczną ochronę elementów konstrukcyjnych budynku przed szkodliwym działaniem wilgoci jest tzw. zabezpieczenie przeciwwilgociowe. Metoda ta stosowana jest przez specjalistyczne firmy zajmujące się hydroizolacją, które w tym zakresie proponują przede wszystkim ochronę ścian przed zawilgoceniem. Specjalnie przygotowana izolacja w postaci warstwy czy emulsji asfaltowo-kauczukowych doskonale chroni przed działaniem nadmiernej wilgoci, a dzięki jej dwukrotnemu nałożeniu stanowi zabezpieczenie niezwykle skuteczne i trwałe.

W przypadku obiektów, które narażone są na szczególne działanie niesprzyjających warunków hydrologicznych, zalecane jest stosowanie cięższych powłok bitumicznych. Grubość wykorzystanej warstwy przekracza 4 mm i daje kompletną ochronę przed zawilgoceniem. Optymalne rozwiązanie dla danego budynku zaproponuje firma Hydromar, która od wielu lat proponuje swoim klientom nowoczesne zabezpieczenia przeciwwilgociowe. Chronią one poszczególne elementy konstrukcyjne przed skutkami pojawienia się nadmiernej wilgoci – jakimi dokładnie?

Niepożądana wilgoć

Zawilgocenie ścian to bardzo poważny problem, który wpływa na obniżenie izolacyjności cieplnej budynku. Przyczynia się to nierzadko do niekomfortowych warunków w poszczególnych pomieszczeniach, a także zwiększeniem zapotrzebowania na energię cieplną. Problem ten rozwiążą zabezpieczenia przeciwwilgociowe proponowane dla obiektów różnego typu. Nieprawidłowości spowodowane przez nadmierną wilgoć pojawiającą się w elementach konstrukcyjnych dotyczą także nośności ścian.

Zawilgocenie w większości przypadków wiąże się również z występowaniem grzybów. Zmieniają one mikroklimat w pomieszczeniach i są źródłem nieprzyjemnego zapachu. Może to być szczególnie problematyczne dla osób uczulonych, których reakcje alergiczne utrudniają użytkowanie zawilgoconego budynku lub nawet stanowią zagrożenie życia. Warto zatem zdecydować się na zabezpieczenie budynku przed wilgocią w sposób profesjonalny. Proponowane przez fachowców izolacje radzą sobie z tym problemem doskonale, gwarantując wyeliminowanie go nie tylko szybko, ale i skutecznie.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz

Warto przeczytać

Wyszukaj firmy z branży