Materiał Partnera

Jak wyszkolić psa?

Jak wyszkolić psa?

Gdy w domu pojawia się nowy, czworonożny członek rodziny, po pierwszych wybuchach radości pojawia się pytanie, czy i jak wyszkolić psa? Czy trzeba go uczyć jakiś komend? Kiedy można zacząć? Jak zrobić to tak, aby i pies i jego właściciel mieli z tego przyjemność? Zadbanie o poprawne zachowanie psa to bardzo ważny element jego wychowania. Może to uratować jego życie! Jak wychować psa?

Wychowanie psa to proces, który wymaga pewnej wiedzy i umiejętności. To czynność, która wymaga też czasu a co za tym idzie cierpliwości ze strony właściciela. Każdy pies powinien zostać nauczony podstawowych komend, które pozwalają mu odpowiednio zachować się między ludźmi, w miejscach publicznych czy w obecności innych zwierząt. Jeśli trafił się nam pies z poważniejszymi problemami, który na przykład szczeka na wszystkich lub skacze i chcemy go tego oduczyć, warto skorzystać z pomocy wykwalifikowanych psich behawiorystów jak ci pracujący dla Piespotrafi.pl.

Na czym polega szkolenie i kiedy można ją zacząć?

Każdy pies niezależnie od rasy, rozmiaru i wieku może zostać wyszkolony. Ułatwi to nam kontrolę nad zwierzęciem, ale i wprowadzi ład i harmonię w życie czworonoga. Tak naprawdę szkolenie jest formą komunikacji z psem. Każdy właściciel psa nawet w domowych warunkach może przeprowadzić szkolenie swojego pupila. Kiedy najlepiej zacząć? Wiele osób myśli, że nie można rozpocząć pracy ze zwierzęciem zbyt wcześnie. Tak naprawdę, jest dokładnie odwrotnie. Im wcześniej tym lepiej! Szczeniaki chłoną wiedzę jak gąbka a przez formę zabawy możemy nauczyć ich wielu komend a nawet sztuczek! Jak nauczyć psa siadać na komendę? Wystarczy pokazać mu jego ulubiony smakołyk. Gdy pies będzie chciał po niego sięgnąć należy przesunąć rękę nad jego głowę ponad jego nosem.  Pies sięgnie po smakołyk tylko jak usiądzie! Należy wyraźnie i energicznie powtarzać „siad” za każdym razem, gdy to zrobi i chwalić go za to. System nagród działa o wiele lepiej niż system kar, których pies i tak nie rozumie! Podstawą jest tutaj cierpliwość (komendy trzeba powtarzać wielokrotnie), regularność (wystarczy 10 minut, ale codziennie) i pozytywne wzmacnianie (pies sam będzie chciał wykonać komendę, dla nagrody).

Trudne przypadki

Zdarza się jednak, że nie czujemy się na siłach pracować z naszym zwierzęciem lub niektóre psy są oporne na naukę w domu albo reagują agresją na inne zwierzęta lub ludzi. Szczególnie agresywne zachowania mogą być niebezpieczne i w takiej sytuacji warto skorzystać z pomocy specjalisty. Zgłaszając się do nas mogą Państwo skorzystać z przedszkola dla szczeniąt, warsztatów z przywołania, warsztatów smyczowych, warsztatów „zostaw, nie rusz”, nauki tropienia czy kursu posłuszeństwa prowadzonych w grupie lub indywidualnie. W przypadku psów z problemami proponujemy konsultacje behawioralne, które mogą dotyczyć takich zagadnień jak agresja, lękliwość, nadpobudliwość, niszczenie w domu czy problemy na linii pies-pies lub pies-dziecko. 

W przypadku bardziej skomplikowanych problemów można skorzystać z konsultacji indywidualnych również w domu klienta.

Opracowanie:
Międzyzdroje
tel. 536 290 288
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz