Materiał Partnera

Jak wykorzystać kowalstwo artystyczne w ogrodzie?

Jak wykorzystać kowalstwo artystyczne w ogrodzie?

Kowalstwo artystyczne daje wiele możliwości. Właściwie jedynymi ograniczeniami są wyobraźnia i fundusze. Doświadczony kowal jest w stanie stworzyć prawie wszystko. Nierzadko w głowie właściciela ogrodu pojawia się jakiś pomysł na niecodzienną aranżację, który w zderzeniu z rzeczywistością ciężko jest zrealizować. Oferty sklepów ogrodniczych i meblowych mogą nie podołać twórczej wizji aranżacyjnej.

Żelazne powitanie

Długą listę ozdobnych elementów ogrodu można rozpocząć od kutego ogrodzenia. Artystyczne kowalstwo wykorzystał w swoim ogrodzie m.in. słynny pisarz horrorów Stephen King, którego brama wjazdowa otoczona jest przez metalowe nietoperze. Ornamenty bramy mogą stanowić nie tylko kwiaty i liście. Brama i ogrodzenie mogą stać się symbolicznym przedstawieniem zainteresowań domowników, ale mogą też być proste, choć zupełnie niespotykane. Pozornie ciężki metal stanie się delikatną ozdobą, jeśli będzie dobrze przemyślany.

Jeśli do ogrodu prowadzą schody, to ich balustrady również można wykonać za pomocą artystycznego kowalstwa. Kompozycję i technikę wykonania można powtórzyć z tej zastosowanej do ogrodzenia, co pozwoli zachować estetyczną spójność. Wykorzystując specjalne lakierowane powłoki, można mieć pewność, że metal nie ulegnie korozji i nie wypłowieje w wyniku oddziaływania słońca.

Metal w otoczeniu zieleni

Do stworzenia ogrodowych dekoracji z pomocą metod kowalstwa, użyć można metalu nierdzewnego, choć nie tylko. Jeśli celem jest osiągnięcie efektu postarzenia, to dobrym wyborem jest miedź. Z czasem pokryje się patyną, co nada jej elegancki charakter. Wykonać można z niej chociażby kwietnik. Ustawiony w ciekawym miejscu wyeksponuje najpiękniejsze okazy roślin. Taki kwietnik będzie cięższy, niż gdyby został wykonany z tworzywa sztucznego. Dlatego nie ma ryzyka, że silny podmuch wiatru go przewróci i połamie rośliny.

Niesłabnącą popularnością cieszą się także kute meble ogrodowe. Dariusz Hibental Ślusarstwo-Kowalstwo Artystyczne specjalizuje się w tworzeniu tego typu wyposażenia. Metaloplastyka pozwoli na stworzenie solidnych i wytrzymałych mebli, które przyciągną wzrok. W przeciwieństwie do drewna metal nie wymaga tak częstej konserwacji. Wygląda też znacznie szlachetniej niż plastik. Trudno go zniszczyć, nie ulega deformacjom przy wysokich temperaturach, a żeby go zadrapać trzeba się naprawdę wysilić. Metalowa ławka może zostać zestawiona z miękkimi poduchami, które sprawią, że będzie to miejsce relaksu.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz