Materiał Partnera

Jak wykonuje się przeciski pod drogami?

Jak wykonuje się przeciski pod drogami?

Zdarzają się sytuacje, w których trzeba poprowadzić światłowód czy różnego rodzaju rury pod drogą, co będzie się wiązać z koniecznością rozbiórki drogi w celu wykonania wykopu. Jest to bardzo kosztowne i czasochłonne, ale na szczęście istnieją technologie pozwalające na bezwykopowe umieszczenie rur pod drogami. W tym artykule znajdą Państwo kilka przydatnych informacji o przeciskach pod drogami.

Bezwykopowa metoda umieszczania rur

Jeśli pod świeżo położoną nawierzchnią trzeba przeciągnąć rurociąg lub położyć kable, warto skorzystać z nowoczesnych metod bezwykopowych. Pozwoli to zaoszczędzić pieniądze potrzebne na rozbiórkę drogi, wykonanie wykopów i ponowne położenie nawierzchni. Wykorzystanie takiego urządzenia, jakim jest „kret”, czyli maszyna do przecisków, umożliwia przeprowadzenie prac związanych z instalacjami wodno-kanalizacyjnymi, energetycznymi czy teleinformatycznymi bez konieczności wykonywania wykopów.

Do wykonania przecisku pod drogą używa się urządzeń o małych gabarytach, które nie wymagają dużych komór montażowych do ustawienia. Zlecając wykonanie przecisków, możemy ustalić jaką powinny mieć średnicę. „Kret” nie generuje hałasu o dużym natężeniu, dzięki czemu może być używany bez przeszkód w pobliżu budynków mieszkalnych.

Gdzie warto stosować przeciski

Konieczność wykonania wykopu w celu położenia instalacji teleinformatycznej czy rur wodociągowych, wiąże się często z wysokimi kosztami spowodowanymi koniecznością zamknięcia odcinka drogi, zdemontowania fragmentu nawierzchni czy innymi sytuacjami. Szczególnie problematyczne może być  kładzenie światłowodów, gdyż tego typu instalacje teleinformatyczne zazwyczaj zakładane są w miejscach posiadających już stałą zabudowę. Przeciski warto stosować pod drogami, chodnikami i innymi nawierzchniami. Wykorzystanie maszyny przeciskowej (nazywanej kretem lub przebijakiem gruntowym), pozwala położyć rury bez wykonywania prac ziemnych, które generują zazwyczaj bardzo duży hałas.

Zastosowanie bezwykopowych metod układania rur czy przewodów pozwala zredukować koszty związane z koniecznością zniszczenia drogi i przywracania jej do stanu pierwotnego. Dodatkową zaletą jest brak konieczności długotrwałego wstrzymania ruchu ulicznego. Przeciski pneumatyczne pod drogami mogą być stosowane zarówno na krótkich, jak i długich odcinkach, ale w przypadku długich odcinków potrzebne są odpowiednie urządzenia oraz doświadczona obsługa.

Kto zajmuje się wykonywaniem przecisków?

Przeprowadzanie prac bezwykopowych wymaga użycia odpowiednich narzędzi oraz specjalistycznych umiejętności. Stosowane do wykonywania przecisków maszyny pneumatyczno-udarowe typu „kret”, są trudne w obsłudze, dlatego zawsze powinniśmy korzystać z usług profesjonalnych firm zajmujących się przeciskami pod drogami. Firmy takie jak ikret, posiadają urządzenia pozwalające na wykonywanie przecisków o różnej średnicy, w zależności od potrzeb klienta, a umiejętności pracowników pozwalają sprostać nawet skomplikowanym zleceniom. Prawidłowo wykonane przeciski pozwalają zaoszczędzić znaczne sumy pieniędzy, ale powierzenie tego rodzaju prac nieodpowiednim osobom może skończyć się koniecznością kosztownych naprawa.

Opracowanie:
Granica, Poprzeczna 6
tel. 723 650 492
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz