Materiał Partnera

Jak wygląda skuteczna deratyzacja?

Jak wygląda skuteczna deratyzacja?

Mówi się, że szczury to jedne z najinteligentniejszych zwierząt. Istnieją przesłanki ku prawdziwości tego stwierdzenia, co dla ludzi nie jest dobrą wiadomością. Gryzonie na dobre zagościły na ulicach miast, w zakładach przemysłowych, gastronomicznych, a także w zwykłych domostwach. Są sprytne i rozmnażają się stosunkowo szybko, dlatego regularna deratyzacja często jest konieczna. Jakie metody pozwalają skutecznie pozbyć się niechcianych gości?

Czym jest deratyzacja?

Termin deratyzacja oznacza zwalczanie szkodliwych dla działalności człowieka gryzoni. Można spotkać się również z takim określeniem, jak odszczurzanie, chociaż proces dotyczy zarówno szczurów, jak i myszy, nutrii oraz kun. Do tego celu stosowane są rozmaite środki chemiczne, fizyczne oraz mechaniczne (takie jak łapki). Do zadań deratyzacji należy nie tylko unieszkodliwienie gryzoni bytujących w danym lokalu, ale także zapobieganie ich ponownemu przedostawaniu się. Dlaczego jest to tak istotne? Otóż szczury i myszy mogą przenosić bardzo groźne dla ludzi i zwierząt choroby (jedno stado to zagrożenie nawet do 60 jednostek chorobowych). Ponadto przegryzają kable, izolacje, instalacje, wyjadają zapasy ze spiżarni oraz pozostawiają po sobie odchody. Wszystkie te czynności utrudniają komfortowe funkcjonowanie oraz stanowią zagrożenie dla zdrowia i życia.

Metody deratyzacji

Wiele osób bezskutecznie próbuje radzić sobie ze szkodnikami na własną rękę. W przypadku pojedynczych osobników jest to możliwe, jednak po przekroczeniu pewnej skali problemu wymagana jest interwencja fachowców. Usługi firmy Insekt Robert Zasuwik zapewniają bardzo wysoką skuteczność, ponadto pracujący w niej eksperci zadbają o to, aby problem nie pojawiał się w przyszłości. Najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się gryzoni jest połączenie różnych metod deratyzacji. W odpowiednich miejscach zostają zaaplikowane pestycydy, rodentycydy (trutki na gryzonie) oraz antykoagulanty. Stosuje się tutaj tzw. karmniki deratyzacyjne, których aktywność można z łatwością monitorować. Wyłapywaniu osobników służą pułapki żywołowne oraz sprężynowe. Bardzo ważne jest, aby martwe szkodniki zostały szybko zidentyfikowane i zutylizowane, ponieważ rozkładające się zwłoki stanowią dodatkowe zagrożenie. Deratyzacja nie daje natychmiastowych efektów, jednak przy zastosowaniu wysokiej jakości sprzętu pozwala na dobre pozbyć się gryzoni z lokali użytkowych i mieszkalnych.
Opracowanie:
Sokołów Podlaski, Złota 15
tel. 602 796 095
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz