Materiał Partnera

Jak wybrać serwis obiadowy na prezent?

Jak wybrać serwis obiadowy na prezent?
Serwis obiadowy to doskonały pomysł na prezent nie tylko dla młodej pary, która wchodzi na nową drogę życia. Wybór jest naprawdę szeroki i z jednej strony bardzo nas to zwykle cieszy, a z drugiej możemy mieć problem z podjęciem decyzji, kiedy w oko wpadnie nam kilka ciekawych zestawów. Serwis obiadowy powinien być przede wszystkim funkcjonalny, jednak zawsze zależy nam również na tym, by dobrze się prezentował i naprawdę ucieszył obdarowywane osoby. To pomysł na prezent dla kogoś bliskiego, kogo dobrze znamy i wiemy, jakie ma potrzeby. Na co zwrócić uwagę przy wyborze serwisu obiadowego?


Jak duży powinien być zestaw?

Standardowe serwisy obiadowe, które dostępne są w sklepach stacjonarnych i internetowych, są przewidziane dla sześciu lub dwunastu osób – w zestawie znajdziemy więc analogicznie sześć lub dwanaście sztuk talerzy płytkich, głębokich i deserowych. W każdym komplecie powinna się także znaleźć waza na zupę, półmiski na danie główne, salaterki i sosjerka. Zdarzają się także zestawy większe, przewidziane na przykład dla 24 osób, jednak nie jest to standard. Dostępne są również zestawy, w których skład wchodzą wyłącznie talerze. Jak zdecydować, który zestaw będzie odpowiedni? Jak duży powinien być? Załóżmy, że chcemy sprezentować serwis obiadowy parze młodych ludzi. Jeśli rzadko przyjmują gości i na obiad zapraszają wyłącznie bliskich, na przykład swoich rodziców, w zupełności wystarczy zestaw 18 talerzy (6 płytkich, 6 głębokich i 6 deserowych). Jeśli należą do osób bardziej towarzyskich, a ich dom jest otwarty dla wielu członków rodziny, przyjaciół i znajomych, a do tego gotowanie sprawia im prawdziwą przyjemność, warto pomyśleć o bardziej rozbudowanym serwisie z wazą i innymi dodatkowymi elementami. Nie tylko wielkość zestawu ma znaczenie, jeśli chodzi o użyteczność serwisu. Warto wybrać zastawę stołową wykonaną ze wzmocnionej porcelany wysokiej jakości, która będzie służyła przez lata.

Jaki styl i kolor wybrać?

Porcelana najbardziej kojarzy nam się z bielą, więc to zwykle pierwszy pomysł na kolor serwisu – mówi nam przedstawicielka firmy DUO z Rudy Śląskiej.

Biel świetnie komponuje się ze wszystkimi innymi kolorami, więc będzie pasowała do każdego salonu czy jadalni. Jeśli jednak zależy nam na innym kolorze, przyjrzymy się uważnie, czy będzie pasował do wystroju wnętrza. Biel jest jednak według nas najlepszym wyborem. A co ze stylem? Tradycyjny zestaw obiadowy, prosty, bez zdobień, będzie modny zawsze. To wybór uniwersalny, dla każdego. Designerska porcelana, która jest na topie w danym sezonie, już za kilka lat może być kompletnie niemodna i osoba obdarowana schowa ją głęboko na dnie kuchennych szafek. Warto więc dobrze przemyśleć zakup serwisu obiadowego, który mamy zamiar podarować komuś w prezencie.


Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz