Materiał Partnera

Jak wybrać okna do domu?

Jak wybrać okna do domu?

Montaż stolarki okiennej jest ważnym elementem wykończenia każdego domu. Zakup okien jest dosyć kosztowny, poza tym nie jest to element, który z łatwością może zostać wymieniony w każdym momencie. Dlatego tak ważne jest wybranie odpowiednich okien. Decyzja ta musi być bardzo przemyślana.

Okna dopasowane do Twoich potrzeb

Jak mówi nam ekspert ze sklepu Euromar Okna Marcin Biadacz, wielu klientów nie wie, jakie okna są im potrzebne - nie potrafią nawet określić, czy bardziej interesują ich okna PCV, aluminiowe czy drewniane. Nie mają także żadnego pojęcia o tym, jakie inne elementy okien są dla nich ważne i jakie cechy stawiają przed innymi. Zakładają, że pracownik firmy sprzedającej okna im pomoże w wyborze. I faktycznie - pomoże on dobrać okna, w końcu to jego zadanie. Jednak nie wiedząc dokładnie, co jest dla nas ważne, często nie będzie to w pełni satysfakcjonujący zakup.

Warto jasno sprecyzować swoje wymagania co do stolarki okiennej. Jak to zrobić?

  • Jeszcze na etapie planowania domu zastanów się, jak duże okna chcesz mieć i jakie powinno być ich rozmieszczenie. Pamiętaj o tym, że do okien trzeba mieć wygodny dostęp, chociażby po to, żeby móc je umyć.

  • astanów się, jakie są najważniejsze cechy okna i jakie dodatkowe cechy są Ci zbędne - jeśli mieszkasz z dala od sąsiadów czy ulicy, to izolacja akustyczna nie będzie bardzo ważna. Jeśli okna będą znajdować się na wysokiej ścianie, to niekoniecznie trzeba wybierać najbardziej odporną na włamanie opcję.

  • Zastanów się, jaki materiał sprawdzi się najlepiej na okna w Twoim przypadku. Najpopularniejsze opcje to okna PCV, aluminium i drewno. Każdy z tych materiałów ma swoje zalety i wady - obecnie najczęściej stosowane są okna plastikowe. To opcja najmniej kosztowna, okna mają dobre parametry, nie trzeba  poświęcać czasu na ich regularną konserwację.

  • To, jak będzie prezentować się okno zależy także od podziału i wyglądu okna. Wolisz okna podzielone? W kolorze białym a może z okleiną imitującą drewno? To wszystko ważne kwestie, które trzeba przemyśleć! 

Warto wiedzieć o tym, że u producentów okien zamawiać można okna o takim samym wykończeniu, ale różnych parametrach! Wszystkie okna robione są na indywidualne zamówienie i pod konkretne parametry, więc można je idealnie dopasować do potrzeb.

Montaż okien

Kiedy wybierzesz już okna, zdecyduj się na profesjonalny montaż okien. Często usługa ta nie kosztuje dużo, a przynajmniej zyskujesz pewność, że okna są zamontowane w należyty sposób. W razie problemów z montażem możesz złożyć reklamację do firmy sprzedającej okna, a ewentualne problemy zostaną naprawione.

Opracowanie:
Wałbrzych, J. Gagarina 20
tel. 570 862 054
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz