Materiał Partnera

Jak wybrać ogrodzenie domu?

Jak wybrać ogrodzenie domu?

Wybierając ogrodzenie do naszego domu, powinniśmy zwrócić uwagę na wiele różnych czynników. Możemy go dopasować do naszego domu, konkretnych jego elementów, dachu, kostki brukowej, lub spróbować dopasować go do ogrodzenia naszych sąsiadów - często na konkretnym osiedlu panuje jakiś szczególny trend, przez co możemy również chcieć się do tego podpiąć. Opcji mamy mnóstwo, powinniśmy więc dokładnie to przemyśleć, aby wybrać najlepsze możliwe ogrodzenie, ponieważ jest to inwestycja na wiele lat, lub nawet dekad.

Wysokość ogrodzenia

Ogrodzenie powinno pełnić różne funkcje, a zatem poza tym, że powinno dobrze się prezentować, musi jeszcze chronić naszą posesję przed niechcianymi wtargnięciami. W kwestii wysokości ogrodzenia można by się długo spierać, ponieważ jest to niewątpliwie jedna z tych spraw, które można opisać stwierdzeniem - to zależy. Niektórzy z nas będą musieli zastanowić się nad wyższymi płotami ze względu na przykład na zwierzęta domowe, które inaczej by wyskakiwały. Mowa tutaj głównie o psach, ponieważ koty zawsze znajdą sposób na ucieczkę. Warto też pomyśleć o murku, który w przyszłości będziemy mogli bez trudu powiększyć, poprzez dołożenie drugiej warstwy do istniejącego. Gdy jednak od razu wybierzemy płot o wysokości przekraczającej 2,20m, będziemy musieli udać się do odpowiedniego urzędu, w którym to zgłosimy. Dotyczy to jedynie przypadków, w których płot ma zostać postawiony od strony publicznej, czyli np. od ulicy. Taki płot jest jednak zbędny większości z nas, wystarczy taki, który jest trochę większy od wzrostu przeciętnego człowieka, a zatem 1,90m będzie w zupełności odpowiedni.

Jaki rodzaj ogrodzenia wybrać

Są czynniki, które ostatecznie wpływają na naszą decyzję odnośnie ogrodzenia. Wpływ na to ma m.in lokalizacja naszego domu, ponieważ przy bardzo ruchliwej ulicy warto  skorzystać z mocnego ogrodzenia, które nie będzie przepuszczać niechcianych obiektów, oraz uchroni nas i naszą rodzinę od śmierci w przypadku, gdy w ogrodzenie wpadnie rozpędzony samochód, a my będziemy robić grilla, nieświadomi zagrożenia. Poza tym, w deszczowe dni, lub podczas okresu topnienia śniegu, całe błoto zmieszane z nim będzie chlapać na nas i nasze podwórko. Jest to raczej sytuacja, której chcielibyśmy uniknąć.

Drewniane ogrodzenie jest również bardzo ciekawym wizualnie wyborem, ale wymaga od nas odpowiedniej konserwacji i pielęgnacji, bez której długo nie utrzyma pierwotnego stanu.

Gdy nie będziemy w stanie samodzielnie podjąć decyzji, warto poprosić o pomoc eksperta, np. firmę Łukasz Kraska Siatki ogrodzeniowe, karbowane, konstrukcje stalowe, której specjalizacją są ogrodzenia.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz