Materiał Partnera

Jak wybrać najlepszy środek piorący?

Jak wybrać najlepszy środek piorący?

Obecnie mamy do wyboru mnóstwo preparatów do prania różnych marek – proszki, płyny, kapsułki, żele. Obok konwencjonalnych środków pojawiają się również ekologiczne, takie jak orzechy piorące. Wybór tego odpowiedniego produktu może być naprawdę niemałym zadaniem, zwłaszcza, jeśli nie mamy wiedzy z tego zakresu. Dlatego podpowiadamy na co zwracać uwagę, aby kupić środek skuteczny, w przystępnej cenie i nie powodujący uczuleń.

Proszek do prania

Proszek jest nadal najpopularniejszym preparatem do prania. W jego składzie znajdziemy związki powierzchniowo czynne, enzymy, środki zmiękczające wodę. Za usuwanie zabrudzeń są odpowiedzialne enzymy. W każdym środku piorącym znajdziemy różne enzymy przeznaczone do różnych rodzai zabrudzeń (np. proteazy usuwają białka, lipazy tłuszcze itp.). W proszkach przeznaczonych do białych tkanin będą również związki wybielające, które pomagają utrzymać śnieżną biel tkanin.
Proszek do prania sprawdzi się zarówno przy praniu ręcznym, jak i w pralkach. Duży wybór środków do prania znajdziesz w specjalistycznych firmach takich jak Mr. Hips.

Płyny i żele do prania

Te środki czystości najlepiej sprawdzą się przy krótkich programach pralek automatycznych. Dzięki nim pranie pięknie pachnie, a tkaniny są miękkie, mniej się elektryzują, mniej gniotą i łatwiej je później wyprasować.

Kapsułki do prania

To są środki bardzo wygodne w użyciu – wystarczy wrzucić kapsułkę na dno bębna. Kapsułki nie są przeznaczone do prania ręcznego. Obowiązuje tu jedna prosta zasada – jedna kapsułka na jedno pranie. Niektóre kapsułki posiadają dodatek płynu do prania, tak więc nie musisz używać osobnego preparatu. Podobnie jak inne detergenty do prania, tak i te są przeznaczone do różnego rodzaju typów i kolorów tkanin.
Jeśli szukasz odpowiedniego preparatu do prania, możesz poradzić się pracownika firmy ze środkami czystości Mr. Hips.

Środki bezpieczeństwa

Podstawą bezpiecznego i skutecznego stosowania preparatu jest jego używanie zgodnie z zaleceniami producenta. Niestety większość z nas stosuje nadmierne ilości detergentów. Efekt? Resztki preparatu pozostaną w tkaninie, co spowoduje szybsze niszczenie ubrań. Detergenty mogą również powodować podrażnienia skóry lub alergie. Składnikami najczęściej uczulającymi są środki zapachowe i konserwujące. Jeśli zauważysz u siebie objawy alergii skórnej, stosuj środek do prania bez tych składników lub środek specjalnie stworzony dla alergików.
Dany preparat stosuj zgodnie z przeznaczeniem – jeśli masz w łazience proszek do bieli, nie używaj go do ciemnych ubrań, ponieważ przyspieszy to blaknięcie tkanin.
Pamiętaj również o tym, aby trzymać detergenty w bezpiecznym miejscu, poza zasięgiem małych dzieci.

Opracowanie:
Pruszcz Gdański, Kasprowicza 40
tel. 601 901 250
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz