Materiał Partnera

Jak wybrać najlepszy materac?

Jak wybrać najlepszy materac?

Każdy człowiek poświęca ⅓ swojego życia na sen. Jest to jedna z najważniejszych czynności podczas całego dnia, dlatego warto zadbać o zdrowy sen. Aby to osiągnąć, wymagane jest wiele czynników, takich jak temperatura pomieszczenia, natężenie hałasu, czy oświetlenie. Jednak jednym z najistotniejszych elementów jest to, na czym śpimy, czyli materac. Ważne jest to, aby był dobrej jakości, ponieważ od tego zależy, czy rano będziemy wypoczęci.

Na co zwrócić uwagę wybierając materac do łóżka?

Kiedy zdecydujemy się na zakup materaca do łóżka, należy zwrócić uwagę na kilka czynników, jednak twardość jest zdecydowanie najważniejsza. Powinna być dostosowana do indywidualnych wymagań osoby śniącej. Jak tłumaczy ekspert z firmy m-tex Twardy piernat ma pozytywny wpływ na zdrowie kręgosłupa, dlatego warto, żeby spały na nim dzieci w wieku dorastania. Dyskomfort w postaci bolących pleców, czy karku może być spowodowany zbyt miękkim lub niewygodnym materacem, dlatego warto zaopatrzyć się w odpowiedni materac do sypialni. 

Aby mieć dobry sen, istotna jest także wielkość materaca. Należy dobrać rozmiar do wzrostu tak, aby osoba śniąca nie odczuwała dyskomfortu w postaci ograniczonych ruchów. Z tym problemem zmagają się najczęściej wysocy ludzie. Każdy, kto choć raz spał na zbyt małym łóżku - wie, jak bardzo rozmiar materaca jest istotny.

W przypadku łóżek małżeńskich powtarza się pytanie, czy zastosować jeden, czy dwa materace. Gdy wzrost i waga ciała osób jest podobna, wystarczy jeden materac, natomiast jeśli się różnią, warto przemyśleć zakup dwóch różnych piernatów. Dzięki temu każda ze stron będzie zadowolona z twardości, a także nie będzie ruchami podczas snu budzić drugiej osoby. Na przyjemny i spokojny sen ma także tkanina materacowa, która sprawia, że materac jest przyjemny w dotyku i nie drażni nas podczas snu.

W jaki sposób dobrać twardość materaca


Jeszcze kilkadziesiąt lat temu żyło się w przekonaniu, że im twardszy materac, tym lepszy. Było to spowodowane powszechnym stosowaniem niskiej jakości sprężyn bonnelowych, a odwzorowaniem jakości była twardość. Dzisiaj istnieje kilka skal twardości materacy, które zależą do wagi i wzrostu osoby śniącej. Dla osób, które ważą do 80 kilogramów najbardziej odpowiedni będzie materac o skali twardości H2, dla osób od 80 do 100 kg zaleca się spanie na materacu H3, natomiast osoby, które ważą powyżej 100 kilo zaleca się piernat w skali H4. Dobór odpowiedniego materaca jest ważny, jeżeli zależy nam na dobrym i zdrowym śnie.

Opracowanie:
Olszowa, Diamentowa 14
tel. 519 638 076
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz