Materiał Partnera

Jak wybrać najlepszą firmę do transportu mebli?

Jak wybrać najlepszą firmę do transportu mebli?

Gruntowna przeprowadzka, zakup nowego wyposażenia do domu lub prowadzenia działalności związanej ze sprzedażą mebli wymaga zorganizowania dobrego transportu. Trudno samemu zająć się przewozem mebli, gdyż wymaga to odpowiednich środków i specjalistycznych pojazdów. Aby mieć pewność, że usługa będzie wykonana zgodnie z oczekiwaniami, trzeba wybrać dobrą firmę transportową.

Co brać pod uwagę wybierając firmę transportową?

Jeżeli transport mebli jest usługą jednorazową, wybór może być łatwiejszy i bazować na doświadczeniu i opiniach wcześniejszych klientów. Trudniejszą sytuacją jest podjęcie długofalowej współpracy z firmą transportową, która będzie miała za zadanie regularnie realizować zlecenia na przewóz mebli. Posiadacze przedsiębiorstwa zajmującego się sprzedażą wyposażenia często decydują się na zorganizowanie własnej foty pojazdów, jednak wiąże się to z wysokimi kosztami utrzymania, co może być problemem w przypadku dopiero rozwijających się biznesów. Dlatego w początkowych etapach działalności warto podjąć współpracę ze sprawdzoną firmą transportową taką jak na przykład Speed - Wild Anna Wilde. Wówczas nie trzeba martwić się o działania logistyczne oraz zorganizowanie transportu, gdyż wszystkie szczegóły przewozu leżą po stronie firmy. Podczas wyboru podwykonawcy usługi należy szczególną uwagę zwracać na to jakimi pojazdami dysponuje i jakie ma doświadczenie w przewozie mebli na dalsze odległości. Nie można oczekiwać, że firma działająca na rynku lokalnym będzie w stanie kompleksowo zorganizować transport mebli na drugi koniec Polski, optymalizując przy tym koszty przejazdu.Bezpieczny transport mebli

Firma zajmująca się transportem mebli musi dysponować flotą pojazdów, które zapewnią odpowiednie zabezpieczenie ładunku na czas przejazdu. Wielkogabarytowe meble przewożone w całości wymagają specjalnego podejścia, aby nie uległy uszkodzeniu podczas pokonywania trasy. Jakie warunki powinien spełnić bezpieczny transport mebli?

  •   Trasa przejazdu – w przypadku ustalania trasy, transport powinien być kierowany drogami o dobrej nawierzchni, które nie będą stwarzać ryzyka uszkodzenia ładunku. Działania logistyczne powinny uwzględnić odcinki, na których występują utrudnienia i ominąć je poprzez wybór alternatywnej trasy.
  •   Zabezpieczenie ładunku – meble po demontażu muszą znajdować się w szczelnych kartonach zabezpieczonych grubą folią i taśmą. Trzeba zadbać o to, aby nie przesuwały się w trakcie transportu i nie obijały się o siebie. W przypadku mebli przewożonych w całości, wszystkie elementy takie jak szuflady musza być odpowiednio zabezpieczone.
  •   Odpowiednie ustawienie – ładunek musi być tak rozmieszczony, aby meble ustawione były w stabilnej pozycji i zabezpieczone przed przewróceniem się.
Opracowanie:
Chwałowice 82
tel. 666 593 433
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz