Artykuł sponsorowany

Jak wybrać kredyt gotówkowy?

Jak wybrać kredyt gotówkowy?

Decyzję o kredycie gotówkowy podejmij na spokojnie, bez zbędnych emocji. Dokładnie przeanalizuj oferty i wybierz najlepszą propozycję. Wtedy nie musisz się bać, że przepłacisz. Zanim podpiszesz umowę kredytową, zapoznaj się z nią skrupulatnie. Jeśli masz jakieś wątpliwości, poproś o pomoc profesjonalnego doradcę finansowego. Kredyt możesz wziąć na dowolny cel.

Koszty kredytu

Zanim podpiszesz jakąkolwiek umowę, zastanów się, jakiej kwoty rzeczywiście potrzebujesz. Nie kieruj się zasadą, jak najwięcej. To podstawowy błąd wielu kredytobiorców. Pośrednictwo Finansowe Agnieszka Machnikowska zwraca uwagę na to, aby kwotę dopasować do swoich potrzeb i możliwości finansowych. Wtedy nie będziesz miał problemu co miesiąc ze spłatą raty. Nie wpadniesz też  w spiralę zadłużenia. Zastanów się, jaką kwotę może udźwignąć Twój domowy budżet. Pamiętaj, że każdy kredyt trzeba spłacić. Dlatego podejmuj rozsądne i odpowiedzialne decyzje finansowe.

Spisz na kartce wszystkie comiesięczne wydatki i odejmij je od swojej pensji. Część wynagrodzenia zostaw na nieoczekiwane wydatki i przyjemności. Reszta może pójść na spłatę kredytu. Dobrym rozwiązaniem może być kredyt gotówkowy rozłożony na większą liczbę rat. Co prawda całkowite koszty są większe, ale miesięczna rata jest niższa. Wtedy nie będziesz miał problemu z terminową spłatą, nawet w przypadku tymczasowych kłopotów finansowych. Zawsze możesz trochę nadpłacić lub spłacić wcześniej zaciągnięty kredyt.

RRSO

Analizując oferty kredytowe, koniecznie weź pod uwagę roczną rzeczywistą stopę oprocentowania, czyli RRSO. Obejmuje wszystkie dodatkowe opłaty. Bierze pod uwagę nie tylko oprocentowanie nominalne, ale też obligatoryjne ubezpieczenie, prowizję i opłatę przygotowawczą. Pamiętaj, że im niższe RRSO, tym lepiej. Unikaj kredytów z RRSO powyżej 100%. Wtedy nie musisz spłacać dwa razy więcej, niż pożyczyłeś.

W jaki sposób obniżyć oprocentowanie kredytu?

Wersja kredytu z ubezpieczenia jest droższa niż bez. Jednak nie musisz się wtedy bać o spłatę zobowiązania w razie zwolnienia lub ciężkiej choroby. Warto skorzystać z ubezpieczenia proponowanego przez bank. Wtedy załatwi za Ciebie wszystkie niezbędne formalności. Czasami obniża też wtedy oprocentowanie lub wysokość prowizji. Dlatego przeanalizuj dwie opcje kredytu: z ubezpieczeniem i bez niego. Zastanów się, które rozwiązanie będzie dla Ciebie lepsze. Jeśli masz wątpliwości, poproś o pomoc doradcę finansowego. Nie traktuj ubezpieczenia tylko jako dodatkowego kosztu. Pomyśl o nim jak o zabezpieczeniu w razie zdarzeń losowych.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz