Materiał Partnera

Jak wybrać idealny rower dla dziecka i w jakim wieku można rozpocząć naukę jazdy?

Jak wybrać idealny rower dla dziecka i w jakim wieku można rozpocząć naukę jazdy?

Jazda na rowerze to jedna z potrzebniejszych umiejętności, które maluch powinien nabyć jeszcze przed pójściem do szkoły podstawowej. Pozwala nie tylko na aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu, ale równie umożliwia udział w różnego rodzaju wycieczkach z rodzicami lub rówieśnikami. Kiedy najlepiej rozpocząć naukę i na co zwracać uwagę wybierając rower?

Pierwszy rowerek – kiedy zacząć?

Wiele rodziców kupując rower dla dziecka, kieruje się tym, aby służył maluchowi przez jak najdłuższy okres. Należy jednak pamiętać, że zbyt duży pojazd nie nadaje się do nauki i może tylko zniechęcić. Doskonałym rozwiązaniem jest wybór rowerków 3w1 na sam początek nauki, gdyż są dostosowane nawet do dzieci przed ukończeniem pierwszego roku życia. Posiadają one trzy główne opcje:

  1. Możliwość pchania dziecka na rowerku – opcja przeznaczona dla dzieci do 2 roku życia, które nie potrafią jeszcze samodzielnie pedałować. Pozwala na wyrobienie właściwej postawy. Wiele rowerków 3w1 posiada również osłonę przeciwsłoneczną.
  2. Rowerek wyposażony w boczne kółka – doskonały dla maluchów uczących się samodzielnej jazdy. Boczne koła utrzymują równowagę pojazdu, dzięki czemu dziecko może skupić się wyłącznie na nauce pedałowania.
  3. Rower bez bocznych kół – większość modeli ma możliwość sporej regulacji, dlatego maluch będzie mógł korzystać z rowerka nawet do 5 roku życia. W ostatnim etapie nauki do pojazdu można z powrotem przymocować pchacz, umożliwiający asekurację.

Cena nie równa się jakości

Wybierając rower dla starszego dziecka warto pamiętać, że cena nie zawsze oznacza jego dobra jakość. Jeśli maluch nie jest zainteresowany profesjonalnymi treningami, wystarczy klasyczny rower górski wyposażony w podstawową ilość przerzutek: trzy przednie i pięć tylnych. Nie warto wydawać fortuny na drogi rower, którego potencjał nie będzie w pełni wykorzystany przez poczatkującego użytkownika.

Doradztwo sprzedawcy – czy można im wierzyć?

Wiele pracowników sklepów sportowych oraz rowerowych stawia wyłącznie na sprzedaż towaru, dlatego warto wybrać miejsce specjalizujące się w profesjonalnym doradztwie np. Rower Sport. Doświadczeni rowerzyści nie tylko pomogą wybrać sprzęt dostosowany do indywidualnych preferencji i możliwości dziecka, ale również niezbędne gadżety, takie jak światła, kosze rowerowe, bidony, kaski oraz ochraniacze. Te ostatnie są bardzo ważne, zwłaszcza w przypadku dzieci, które jeszcze nie do końca radzą sobie z utrzymywaniem równowagi podczas nagłych manewrów.

Opracowanie:
Dąbrowa Górnicza, Wojska Polskiego 30
tel. 726 910 706
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz