Materiał Partnera

Jak wybrać idealny materac?

Jak wybrać idealny materac?
Nie da się ocenić roli, jaką odgrywa idealnie dopasowany do konkretnych potrzeb materac. Choć nie myśli się o tym zbyt często, to właśnie zdrowy sen umożliwia sprawne i przede wszystkim wydajne funkcjonowanie. Wybór materaca tylko na pierwszy rzut oka może wydawać się czynnością banalnie prostą. Co warto wiedzieć i na co przede wszystkim zwrócić uwagę podczas zakupów?

Materace a kwestia twardości

Można spotkać się z wieloma opiniami ludzi, którzy twierdzą, iż im materac twardszy, tym jest lepszy. Okazuje się, że nie do końca tak jest. Przeświadczenie to wynika jeszcze z czasów zamierzchłych, w których do produkcji materacy stosowało się sprężyny bonnelowe. Wtedy właśnie jedynym wyznacznikiem jakości materaca była jego twardość. Dziś sprawy prezentują się nieco inaczej. Dzięki badaniom naukowym wiemy już, iż idealny materac nie może być ani zbyt twardy, ani z byt miękki. Przy określaniu twardości materaca trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników. Chodzi tu głównie o wagę oraz wzrost. Osoby ważące powyżej 80 kg mogą pozwolić sobie na materace nieco  twardsze takie jak H3, osoby lżejsze zaś na H2.

Ważne również, aby materac był o 20 cm dłuższy niż śpiąca na nim osoba. Nie należy zapominać o tym, że głównym zadaniem każdego materaca jest podtrzymanie kręgosłupa. To dzięki tej funkcji każdego ranka można budzić się bez obaw o promieniujący ból, który potrafi zdezorganizować każdy dzień. W razie wątpliwości dobrze jest udać się do renomowanego salonu sprzedaży i zasięgnąć opinii specjalistów. Zdecydowanie zalicza się do nich firma Galeria Snu. Na jakie materace zwrócić swoją szczególną uwagę?

Najlepsze materace – rodzaje

Wciąż ogromnym zainteresowaniem cieszą się materace kieszeniowe. Zbudowane z setek, a nieraz z tysięcy osobnych przegródek (w zależności od wybranego modelu) zapewniają doskonałe podparcie kręgosłupowi. Są również bardzo uniwersalne i wyjątkowo trwałe. Jeżeli chodzi o wybór właściwego materaca, to nie można pominąć również ulubionej pozycji do spania. Tak jak w przypadku spania na plecach można skorzystać z rozwiązań standardowych, tak w przypadku spania na boku, warto rozważyć zakup materaca termoelastycznego. Dlaczego?

Otóż dlatego, że materiały użyte do jego produkcji reagują na temperaturę ciała osoby i idealnie dopasowują się do wszystkich krzywizn. Kręgosłup cały czas pozostaje ułożony w linii prostej. Jeżeli planujemy zakup materaca dla najmłodszych, również można liczyć na wiele dostępnych rozwiązań.

Opracowanie:
Olsztyn, kard. Stefana Wyszyńskiego 1
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz