Materiał Partnera

Jak wybrać idealne meble kuchenne?

Jak wybrać idealne meble kuchenne?

Wiele osób remontujących kuchnię ma poważny dylemat. Zastanawiają się, jakie meble kuchenne wybrać. Wybierając meble, pamiętaj, że musisz przede wszystkim dobrze się czuć w danym pomieszczeniu. Dlatego poszukaj takich, które będą pasować do twojego gustu i potrzeb. Zastanów się, w jakim stylu chcesz zaaranżować swoją kuchnię. Dalej aktualny jest podział na wnętrze tradycyjne i nowoczesne.

Tradycyjne i nowoczesne kuchnie

Specjaliści tacy jak ​Kamil Golczyński z Meble na Wymiar ‘Dudek’​ wykonują modne, eleganckie i wytrzymałe meble. Tradycyjna kuchnia może być zaprojektowana w stylu prowansalskim, rustykalnym, angielskim lub dworkowym. Znakomicie tutaj pasują meble w jasnym kolorze. Fronty szafek powinny być wykonane z płyty MDF fornirowanej lub z litego drewna. Z kolei w nowoczesnym wnętrzu wyśmienicie sprawdzą się meble lakierowane lub akrylowe w wysokim połysku lub macie. Z takimi meblami wspaniale komponują się stalowe i aluminiowe akcesoria.

Meble na wymiar – zalety

Zanim wybierzesz konkretny rodzaj mebli, ​zastanów się, czy wolisz szafki na wymiar, czy gotowe​. Meble produkowane masowo zachęcają niską ceną, ale pamiętaj, że poniesiesz dodatkowy koszt ich złożenia i zamontowania. Sieciówki mają też ograniczenia, co do wymiarów oraz wyposażenia wnętrza szafek, więc nie każdy projekt będzie pasował do twojego wnętrza.

Jeśli chcesz mieć meble odpowiednie do swoich potrzeb, przyzwyczajeń i upodobań, a także dopasować je idealnie do pomieszczenia, decyzja jest prosta – ​tylko meble na wymiar. ​W Meble na Wymiar ‘Dudek​’projektant pomoże ci w wyborze odpowiedniego materiału i wyposażenia dostosowanego nie tylko do twoich wymagań, ale też budżetu.

Jakie fronty szafek wybrać?

Wybierając szafki, zwróć uwagę na ich fronty. Dużą popularnością cieszą się te wykonane z płyty MDF. Najczęściej wybierane fronty do nowoczesnego wnętrza to fronty ​lakierowane lub akrylowe​ w wysokim połysku. Tańsza opcja to fronty foliowane​, jednak są one najmniej odporne na uszkodzenia mechaniczne i wilgoć.

Wiele osób wybiera też eleganckie i wytrzymałe meble fornirowane​. Są idealne dla osób, które mają większy budżet. Bardzo popularne są meble dębowe, brzozowe, olchowe, sosnowe i bukowe. Na rynku znajdziemy też szafki i stoły wykonane z egzotycznych gatunków drewna. Sprawdzą się idealnie w nowoczesnych wnętrzach. Powinieneś mieć jednak na uwadze, że drewno nie jest łatwe do obróbki, a także trzeba pamiętać o jego odpowiedniej pielęgnacji. Można je jednak bez problemu malować i bejcować, aby wyglądało jak nowe.

W ofercie znajdziemy też fronty szklane. Są nowoczesne i odporne na wilgoć, ale niestety mało odporne na uderzenia, dlatego trzeba zachować szczególną ostrożność podczas ich montażu i użytkowania.

Opracowanie:
Garbatka-Letnisko, Sienkiewicza 64
tel. 513 757 775
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz