Materiał Partnera

Jak wybrać firmę sprzątającą do biura i hali?

Jak wybrać firmę sprzątającą do biura i hali?

Firma sprzątająca świadcząca usługi dla przedsiębiorstw jest niezbędna do prowadzenia codziennej działalności. Miejsce, w którym wykonywane są prace, brudzi się tak samo – a w przypadku hal produkcyjnych zdecydowanie szybciej – jak dom. O ile pracownicy są zobowiązani do zachowania w czystości swoich miejsc pracy, o tyle nie możemy oczekiwać od nich mycia podłóg, okien czy ubikacji, a nawet pomieszczeń socjalnych. Jak więc wybrać firmę sprzątającą do biura i hali? Czym się kierować?

Firma sprzątająca

Jak grzyby po deszczu pojawiają się firmy sprzątające. Szukając odpowiedniego do tego celu usługobiorcy, musimy dokładnie sprawdzić ofertę. Ważnym parametrem jest na przykład ilość zatrudnionych osób. Jeśli posiadamy dużą halę produkcyjną, nie poradzą sobie z tym przez noc jedna lub dwie osoby. Z drugiej strony nie potrzebujemy dużej ekipy do ogarnięcia na co dzień kilku pomieszczeń biurowych.

Niezbędnym elementem jest też posiadane przez firmę sprzątającą OC. Dzięki temu, gdy coś przypadkowo ulegnie zniszczeniu, otrzymamy zwrot pieniędzy.

Opinie w Internecie

Niezadowoleni klienci coraz chętniej zostawiają komentarze w Internecie, ale też coraz łatwiej o pozytywne rekomendacje. Jeśli więc szukamy firmy sprzątającej do naszego biura lub hali i zdecydujemy się na klika, sprawdźmy na ich temat opinie w Internecie.

Przy okazji warto zobaczyć, jak firma promuje się w sieci. Coraz popularniejsze są zdjęcia realizacji przed sprzątaniem i po. Dużo powiedzą nam o przykładaniu uwagi do szczegółów przez pracowników takiej firmy oraz o sprzęcie i możliwościach, które posiadają.

Cena

Firmy różnie wyceniają swoje usługi. Niektóre oczekują zapłaty za godzinę sprzątania. Jest to dość ryzykowny układ, ponieważ nieuczciwi zleceniobiorcy mogą sztucznie przedłużać czas swojej pracy. Z kolei stawka za metr kwadratowy powierzchni do posprzątania będzie opłacalna, jeśli prace wykonywane są intensywnie, ale rzadko. Są firmy, które oferują abonamenty – niezależnie od poziomu brudu, dzięki regularności zapłacimy podobnie. Są też elementy, których czyszczenie można wycenić jednostkowo – na przykład okna. Dzięki temu pracownikowi firmy sprzątającej będzie zależało na czasie, by zarobić jak najwięcej na godzinę.

Czas pracy

Są miejsca, w których sprzątać można jedynie w nocy, a są takie, w których sprzątanie może odbywać się w dzień. Szukając firmy sprzątającej sprawdźmy, w jakich godzinach może wykonywać swoje usługi. Nie wahajmy się zadzwonić do specjalistów, takich jak Usługi Sprzątające "Justyna" Justyny Piaseckiej z Ząbrowa, by dopytać o możliwość dopasowania oferty do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa.

Test białej rękawiczki

Jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z oferty jakiejś firmy sprzątającej, po pierwszych kilku sprzątaniach sprawdźmy, jak jej pracownicy wykonali swoje zadania. Warto zwrócić uwagę na wszystkie kąty, trudnodostępne miejsca i inne szczegóły. Jeśli nie jesteśmy zadowoleni, szukajmy dalej

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz