Materiał Partnera

Jak wybrać firmę oferującą transport?

Jak wybrać firmę oferującą transport?

Na rynku nie brak firm, które oferują usługi transportu. Wybór odpowiedniej firmy transportowej jest jednak kluczowy dla przedsiębiorców - zależy im bowiem przecież na tym, aby ich towary dotarły na czas w umówione miejsce. Wybór odpowiedniej, zaufanej firmy przewozowej jest kluczową decyzją dla każdego przedsiębiorcy.

Kto korzysta z usług firm przewozowych?

Firmy przewozowe świadczą swoje usługi dla podmiotów z różnych gałęzi przemysłu. Z usług firm przewozowych więc na dobrą sprawę może korzystać każdy. Często z opcji przewozu korzystają firmy produkujące odzież, produkty spożywcze i wiele innych. Spedycja produktów nie musi być cykliczna, wiele firm korzysta z takiej usługi tylko sporadycznie, kiedy im to potrzebne.

Najczęściej osoby prywatne czy firmy załatwiają transport międzynarodowy poprzez spedytora. Czym zajmuje się spedytor? Znajduje on miejsca w odbywających się transportach, dzięki temu towar można wysłać od razu i niekoniecznie trzeba wykupywać cały samochód. Duże firmy zatrudniają własnych spedytorów, którzy na bieżąco śledzą transport i w razie potrzeby kumulują towary w jednym samochodzie, co znacznie obniża koszty wynajęcia samochodu ciężarowego.

Jak wybrać dobrą firmę transportową?

Jak mówi nam ekspert firmy Alte Transport Sp. z o.o. - dobra firma świadcząca usługi spedycyjne i transportowe nie powinna mieć nic do ukrycia! Firma świadcząca usługi transportowe powinna:

  • Być terminowa - dotrzymywanie terminów jest kluczowe w biznesie, dlatego dobra firma świadcząca usługi transportowe powinna bardzo mocno pilnować przestrzegania ustalonych terminów. Zapisy o planowanych datach odbioru i dostarczenia towarów powinny znaleźć się w podpisanej z firmą umowie.
  • Dbać o powierzony towar - firma powinna zadbać o odpowiednie zabezpieczenie towaru na czas podróży. Dobre firmy transportowe posiadać powinny także stosowne ubezpieczenie, z którego zostaną pokryte ewentualne straty. Warto sprawdzić, czy firma może się takim ubezpieczeniem pochwalić.
  • Zatrudniać dobrych kierowców - kierowca powinien nie tylko doskonale prowadzić samochód ciężarowy, ale także sprawować pieczę nad załadunkiem i rozładunkiem towaru, a także pilnować go w trakcie podróży.
  • Posiadać stosowne uprawnienia i certyfikaty - liczy się nie tylko fakt posiadania prawa jazdy przez kierowcę. Firma, która świadczy usługi z zakresu transportu samochodowego, powinna mieć stosowne uprawnienia - przepisy prawa określają odrębne uprawnienia dla firm świadczących transport towarów, osób, a także dla firm świadczących transport międzynarodowy. Warto poprosić firmę o okazanie stosownych pozwoleń.
Opracowanie:
Lubliniec, ks. Damrota 4
tel. 735 005 220
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz