Artykuł sponsorowany

Jak wybrać dźwig do pracy w ograniczonej przestrzeni?

Jak wybrać dźwig do pracy w ograniczonej przestrzeni?

Do prac związanych z przenoszeniem przedmiotów ciężkich, o dużych gabarytach, przeważnie potrzebujemy dźwigu. Do prac na wysokościach często nie wystarczy drabina, ustawienie rusztowania jest niemożliwe lub nieopłacalne, a o zaangażowaniu pracowników ze sprzętem alpinistycznym po prostu nie ma mowy. W takich sytuacjach konieczne jest z kolei zastosowanie podnośnika koszowego.  Jak wybrać odpowiedni sprzęt, jeśli mamy ograniczoną przestrzeń?

Wybór oferty firmy, która zapewni nam fachowe doradztwo

Gdy naszym zadaniem, celem, jest przeniesienie (często na spore wysokości) ciężkich lub dużych przedmiotów, lub wykonanie prac wysokościach, najlepiej skorzystać z oferty firmy, która zajmuje się kompleksowym świadczeniem swoich usług. Co dokładniej mamy na myśli? - Wybór firmy, która deklaruje, że jej głównym celem jest dostarczenie nam usługi najbardziej dopasowanej do konkretnej potrzeby klienta. Wybór firmy, w której możemy liczyć na udzielenie profesjonalnego doradztwa w zakresie wynajmu dźwigów, doboru odpowiedniego sprzętu, technologii i organizacji transportu. Mamy wówczas pewność, że prace zostaną zrealizowane w 100%, a przy tym my niepotrzebnie nie przepłacimy.

Profesjonalizm i doświadczenie to podstawa

Wszystkie usługi związane z pracą dźwigami, czy podnośnikami, muszą być realizowane profesjonalnie. To podstawa. Jak mówią nam przedstawiciele firmy wynajmującej dźwigi i podnośniki koszowe Lisowski z okolic Poznania, przy realizacji zleceń w ograniczonej przestrzeni ważny jest nie tylko sam wybór odpowiedniego sprzętu, który zmieści się i będzie mógł swobodnie funkcjonować w tym miejscu. W ograniczonej przestrzeni bardzo istotna jest wiedza, doświadczenie i precyzja operatora sprzętu. Zlecenia realizowane dźwigami to bardzo często przenoszenie przedmiotów bardzo ciężkich, o pokaźnych gabarytach – tu każdy błąd może sporo kosztować. Może zostać uszkodzony nie tylko sam przenoszony towar, ale też elementy znajdujące się w zasięgu pracy dźwigu. To samo dotyczy podnośników koszowych, którymi nie trudno zahaczyć, czy uderzyć np. o budynek, uliczną latarnię, drzewo itd.

Niezależnie od tego, czy prowadzimy własną działalność, czy jako osoby prywatne, klienci indywidualni, mamy do realizacji prace dźwigiem w ograniczonej przestrzeni, wybierajmy sprawdzonych i doświadczonych fachowców. Nie próbujmy samodzielnie próbować wybrać odpowiedniego sprzętu, tylko zaufajmy profesjonalistom związanym z branżą od lat. Zalecamy takie podejście także przy wynajmie wszelakich podnośników, trawersów i podobnych rozwiązań.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz