Materiał Partnera

Jak wybrać dobrą szkołę językową?

Jak wybrać dobrą szkołę językową?

W ostatnim czasie nauka języków obcych stała się powszechnym zjawiskiem w naszym kraju, a nowe szkoły językowe wyrastają jak grzyby pod deszczu. Z uwagi na szeroki wybór, jako potencjalni uczniowie mamy nie lada wyzwanie, jeśli chodzi o wybór właściwej placówki. W tym artykule przyjrzymy się bliżej, na co należy zwrócić uwagę przy wyborze dobrej szkoły językowej i co powinno takową cechować.

Wykwalifikowana kadra pracownicza

Dobra szkoła językowa to przede wszystkim wykształcona i doświadczona kadra pracownicza składająca się nie tylko z lektorów, którzy ukończyli studia na kierunku filologia angielska lub posiadają certyfikaty językowe, ale także wykwalifikowani i utalentowani metodycy. To oni bowiem są odpowiedzialni za całe opracowanie dydaktyczne, a także pełnią rolę wspierającą i nadzorującą. Co więcej, kadra powinna być także poddawana systematycznym szkoleniom zawodowym.

Komfortowe warunki pracy

Placówka tego typu powinna posiadać:

  • Estetyczną i funkcjonalną aranżację, w której słuchacze będą się czuli komfortowo
  • Odpowiednio dostosowane wielkościowo oraz pod względem wyposażenia – sale posiadające krzesła, stoliki, tablice, pomoce multimedialne oraz pomoce dydaktyczne.

Certyfikaty i nagrody dla szkoły

Dobra szkoła językowa ma w posiadaniu zdobyte certyfikaty, wyróżnienia lub akredytacje, które są przyznawane przez cenione zewnętrzne organy.

Bogata i przejrzysta oferta

Co do samej oferty renomowanej szkoły językowej, to powinna ona być jasna i w przedstawiać same konkrety bez owijania w bawełnę, w tym:

  • Ceny
  • Informacje odnośnie rodzajów i zasad prowadzonych kursów – dobrze, aby szkoła miała w tej kwestii do zaoferowania oprócz indywidualnych lekcji także zajęcia w różnych grupach zaawansowania oraz przygotowanie do egzaminów FCE, CPE czy CAE
  • Liczebność grup
  • Stosowane metody i techniki nauczania
  • Czas trwania kursu oraz poszczególnych jednostek lekcyjnych.

Warto mieć na względzie, iż wszystkie powyższe dane powinny być możliwe do uzyskania zarówno na stronie internetowej danej firmy, jak i w jej siedzibie oraz telefonicznie.

Wybierz dobrą szkołę językową

Szkoła Języka Angielskiego Renata Tkatschuk zaprasza do współpracy zarówno dzieci przedszkolne, jak i szkolne, młodzież oraz dorosłych. Firmę tę cechuje wieloletnie doświadczenie, ciekawe metody nauczania, indywidualne podejście do potrzeb każdego słuchacza oraz kładzenie nacisku na komunikatywność, a także rzetelne przygotowanie do różnorodnych egzaminów.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz