Materiał Partnera

Jak wybrać bukiet ślubny?

Jak wybrać bukiet ślubny?

Podczas przygotowań do ślubu każda przyszła Panna Młoda staje przed wyborem bukietu ślubnego. Jest to niezwykle istotna sprawa i dopełnienie każdej ślubnej stylizacji. O czym należy pamiętać, wybierając wymarzony bukiet?

Co wziąć pod uwagę?

Podczas wyboru idealnej ślubnej wiązanki najważniejszy jest gust przyszłej Panny Młodej. Ważne jest także, aby komponował się on z suknią ślubną i resztą stylizacji. Jeśli zdecydowałyśmy się na białą suknię, będziemy miały większe pole do popisu, bo do niej prasuje prawie każdy kolor kwiatów, ale jeżeli mamy suknię w kolorze ecru, powinnyśmy zdecydować się na wiązankę w odcieniach żółci, różu, pomarańczy lub złota. Podczas wyboru bukietu ślubnego istotne jest także, żeby wziąć pod uwagę figurę i wzrost Panny Młodej. Zasada jest prosta – im drobniejsza jest Panna Młoda, tym bukiet powinien być skromniejszy. Panie, które są wysokie i mają okrąglejsze kształty mogą pozwolić sobie na okazałe bukiety o wymyślnych kształtach. Nie bez znaczenia są również odcień karnacji oraz kolor włosów przyszłej Panny Młodej.

Jakie kwiaty nadają się do bukietu ślubnego?

Z całą pewnością najpopularniejsze są róże. Panny Młode bardzo często decydują się także na goździki, tulipany, dalie, peonie, a także stokrotki. Warto zorientować się, jakie kwiaty są dostępne w porze roku, w której wychodzimy za mąż. Istotny jest także kształt bukietu – nie do każdego będzie pasował każdy rodzaj kwiatów.

Rady eksperta

Bukiet ślubny powinien być kropką nad „i” całej ślubnej stylizacji. Kwiaty Panny Młodej powinny być dopasowane do jej typu urody, sukni, dodatków i makijażu. Najważniejsza jest konsekwencja i świadomy wybór, całość musi się spójnie komponować. Jeśli suknia ślubna jest strojna, warto zdecydować się na skromniejszy bukiet. Kwiaty mają być subtelnym uzupełnieniem całej kreacji, dlatego najlepiej unikać mocnych kontrastów kolorystycznych. Bukiet ślubny musi być wyjątkowy – ma dodawać uroku i podkreślać to, co w Pannie Młodej najpiękniejsze – powiedziała Dorota Kusal, która prowadzi własną kwiaciarnię w Sanoku. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz