Materiał Partnera

Jak wybrać biuro rachunkowe?

Jak wybrać biuro rachunkowe?

Każdy, kto planuje założyć własną działalność gospodarczą (czy też już ją prowadzi), prędzej czy później stanie przed wyborem biura rachunkowego. Różnego rodzaje prace, które są powiązane z rachunkowością, np. faktury, dla większości z nas są uciążliwe, dlatego warto je pozostawić wykwalifikowanemu biurowi rachunkowemu. Jak wybrać odpowiednie biuro rachunkowe? O tym w naszym artykule. Zachęcamy do przeczytania.

Zwróć uwagę na kwalifikacje

Pierwszym, bardzo ważnym czynnikiem, na który powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając biuro rachunkowego, są kwalifikacje. Prowadzenie biura rachunkowego nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać i mogą je prowadzić jedynie odpowiednio wykwalifikowane osoby. Zanim podejmiemy współpracę z konkretnym biurem, warto dowiedzieć się, jakim doświadczeniem się wyróżnia oraz jakimi może się pochwalić certyfikatami i zaświadczeniami. 

To kwestie, które są doskonałym dowodem na to, że konkretne miejsce jest doświadczone, warte zaufania i po prostu renomowane. Warto tutaj także wspomnieć o jednym z rodzajów certyfikatów, jakim jest certyfikat księgowego - co prawda nie jest on wymagany prawnie, aczkolwiek jeśli jakieś biuro rachunkowe je posiada, to bardzo dobry znak.

Rzuć okiem na ofertę biura rachunkowego

Drugim już, równie ważnym aspektem jest zakres usług, jakie oferuje konkretne biuro rachunkowe. Warto tutaj dodać, że na rynku znajdziemy wiele takich firm, przez co ich wybór jest bardzo szeroki. Praktycznie rzecz biorąc, każde biuro rachunkowe oferuje inny zakres usług, dlatego ważne jest, aby zwrócić na niego uwagę, gdyż musi być on zgodny z naszymi potrzebami. Z szeroką ofertą różnorodnych usług spotkamy się w jednym z warszawskich biur rachunkowych Liczydło, które mieści się na warszawskim mokotowie.

Ważne jest także ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej biura rachunkowego

Wiele osób pomija ten punkt, aczkolwiek jest on niezmiernie istotny. Zanim podejmiemy ostateczną decyzję o podjęciu współpracy z danym biurem rachunkowym, powinniśmy sprawdzić, czy posiada ono ubezpieczenie, dotyczące rozliczania ZUS-u, Ksiąg Przychodów i Rozchodów czy ubezpieczenia utraty dokumentacji. To ważne, gdyż w przypadku jakiegokolwiek błędu, straty mogą zostać pokryte z polisy. Dlatego też pamiętajmy, aby sprawdzić ten aspekt.

Nie zapomnij sprawdzić cennika

Cena nie jest wyznacznikiem jakości, aczkolwiek większość przedsiębiorców nie dysponuje dużymi funduszami na usługi księgowe, dlatego też cena usług to ważna kwestia, jednak nie najważniejsza. Najlepiej jest określić ścisły budżet, który chcemy przeznaczyć, na co miesięczną obsługę księgową, dzięki czemu będziemy szukać konkretnego, idealnego dla nas biura rachunkowego.

Na sam koniec przyda się kilka słów podsumowania. Jak możemy wyżej zauważyć, istnieje kilka czynników, na które warto zwrócić uwagę, wybierając biuro rachunkowe. Niewątpliwie każdy z tych aspektów jest niezwykle ważny i są one w stanie pomóc nam w wyborze odpowiedniego biura rachunkowego, które pomoże nam w sprawach księgowych.

Opracowanie:
Warszawa, Powsińska 106 lok. 102
tel. 22 668 61 28
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz