Materiał Partnera

Jak urządzić stylowy ogród?

Jak urządzić stylowy ogród?

Przestrzeń otaczająca nasz dom stanowi istną oazę, w której możemy zaznać spokoju i odpocząć od problemów dnia codziennego. To również miejsce spotkań, zabaw, a także uskuteczniania hobby podczas pracy z roślinami. Tak wiele funkcji może spełniać tylko dobrze przemyślany i odpowiednio wykonany ogród. Co warto wiedzieć, aby właśnie tak zaaranżować tę przestrzeń?

Realizacja zaczyna się od wizji

Zanim udamy się do profesjonalnego projektanta ogrodów, powinniśmy mieć w głowie swoją wizję na ogólny zarys przestrzeni. Bardzo dużo zależy tutaj od nurtu, w jakim wykonany jest sam dom. Dla budynków w styl nowoczesnym również nowoczesne ogrody będą dobrym pomysłem. Wymagają one dość sporo przestrzeni, ale nie są zbyt trudne i kosztowne w wykonaniu. Powinny cechować się otwartością na otaczający je krajobraz i minimalizmem. Ciekawym uzupełnieniem mogą być bardzo modne obecnie, wykonane z zardzewiałego materiału dodatki. Fani zieleni mogą zdecydować się na ogród japoński, który skąpie nasz dom w równo przystrzyżonych krzewach, drzewkach i harmonijnie wkomponowanych kamieniach. Wszystko jest tutaj uporządkowane, nie ma mowy o chaosie. Ogrody francuski i holenderski to coś dla zwolenników przepychu. Wiele tu kwiatów cebulkowatych, fontann, alejek i ławek. Często wybieranym stylem jest również ogród angielski, którego sercem bywa mała, drewniana altana. Charakteryzuje się przepychem i tajemniczością oraz licznymi pnączami na ścianach budynku.

Spotkanie z projektantem i kosztorys

Kiedy już wybraliśmy swój wymarzony format, warto przedstawić nasz pomysł projektantowi. Firma Artgarden Lewandowscy. Projektowanie, zakładanie zieleni, wycinka drzew świadczy profesjonalne usługi w tym zakresie, a doświadczenie pozwala na wykonanie nawet najbardziej wymagających projektów. Gdy będziemy umieli określić, jaki styl ogrodu nas interesuje, cała reszta pójdzie już bardzo sprawnie. Ustalimy charakter dodatków, gatunki roślin i nasze oczekiwania wobec funkcjonalności, a projektant zaproponuje nam optymalne do przestrzeni rozwiązanie. Nowe technologie pozwalają tworzyć wizualizacje 3D projektów. Jest to dodatkowy koszt, ale pozwoli nam niemalże zobaczyć sam ogród jeszcze przed jego wykonaniem. Ostatnią kwestią jest kosztorys. W zależności od naszego budżetu możemy na tym etapie jeszcze dograć szczegóły, które zwiększą lub zmniejszą cenę realizacji.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz