Materiał Partnera

Jak uniknąć opóźnień w budowie?

Jak uniknąć opóźnień w budowie?

Każda budowa, bez względu, czy inwestorem jest przedsiębiorstwo, czy osobę prywatną, to wielkie wyzwanie. Wiąże się ona z dużymi kosztami oraz nerwami. Największą zmorą każdego inwestora są opóźnienia. Każde przesunięcie terminu zakończenia budowy wiąże się przede wszystkim ze stratami finansowymi. Główną przyczyną obsuw są nieterminowi dostawcy surowców oraz opóźnienia w transporcie.

Transport kluczem do sukcesu

Najważniejszym elementem każdej budowy bez wątpienia są odpowiedni fachowcy. To od pracowników na budowie zależy jej efekt końcowy. Niestety, nawet zatrudniając najlepszych specjalistów dostępnych na rynku, mogą się zdarzyć tak problematyczne opóźnienia, które dostrzec można na niemalże każdej budowie. Prócz czynników zewnętrznych, takich jak burze, mogą być one spowodowane opóźnieniami w transporcie, lub dostawie odpowiednich surowców. Dlatego tak ważnym elementem każdej budowy, jest odpowiednie dobranie nie tylko robotników, ale także dostawców i firmy, która będzie świadczyć usługi transportowe. Nieraz można spotkać się z sytuacją, gdy firma, która zamówiła transport na dany termin, nie doczekuje się go w ogóle. Często jest to wina kierowców, którzy mają opóźnienia związane z… No właśnie, w tym miejscu należy wstawić odpowiednie wytłumaczenie. Rozwiązanie tego problemu nie jest tak trudne, jak się wydaje. Wybór firm świadczących usługi transportowe jest duży. Zadaniem inwestora jest znaleźć odpowiednie przedsiębiorstwo. Takim przedsiębiorstwem jest między innymi  Speedtrans. Jest to firma z wieloletnim doświadczeniem, która może się pochwalić szerokim wachlarzem zadowolonych klientów. Osoby tworzące tę firmę, za najwyższy cel postawiły sobie szybkość i terminowość dostaw. Każdy z pracowników jest wykwalifikowanym specjalistą, o których tak trudno w dzisiejszych czasach.

Usługi dodatkowe

Siła tej firmy leży także w kompleksowości oferowanych usług. Poza transportem są oni dostawcą wszelkiego rodzaju kruszyw. Współpraca z jednym przedsiębiorstwem, w zakresie zaopatrzenia i transportu znacznie zmniejsza prawdopodobieństwo opóźnień dostaw. Dodatkowo mamy możliwość wynajęcia w tej firmie koparko- ładowarki, wraz z operatorem. W zależności od potrzeb może być to koparka zarówno kołowa, jak i gąsienicową, co pozwala na przeprowadzanie prac niemalże na każdym terenie. Niepodważalną zaletą takiego rozwiązania jest fakt długotrwałej współpracy operatorów każdej z maszyn. Dzięki temu załadunek i rozładunek samochodów ciężarowych powinien odbyć się sprawnie i bez nieprzyjemnych niespodzianek. Na przykładzie powyższej firmy widać, jak istotny jest odpowiedni wybór firmy, z którą inwestor chce współpracować. Liczą się najmniejsze szczegóły, które mogą zadecydować o kosztach budowy i terminowości jej zakończenia.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz