Materiał Partnera

Jak udekorować kościół na ślub?

Jak udekorować kościół na ślub?

Ślub to wyjątkowy dzień w życiu każdej pary. Przebieg uroczystość planowany jest szczegółowo przez długie miesiące. Pragniemy, by wszystko wyglądało wtedy jak najpiękniej- począwszy od ślubnych zaproszeń na dekoracji sali weselnej kończąc. Jedną z ważniejszych kwestii jest również dekoracja kościoła. Jego odświętny wygląd podkreśli wagę ceremonii zaślubin oraz stanowi atrakcyjne tło dla pamiątkowych fotografii. Wielu narzeczonych ma jednak problem z odpowiednim dobraniem i rozmieszczeniem ozdób. W jaki sposób udekorować kościół na tak ważną uroczystość?

Postaw na kwiatowe kompozycje!

Kwiaty od zawsze towarzyszą nam w najważniejszych chwilach życia. Doskonale wyrażają uczucia, a ich obecność sprawia, że nawet najnudniejsze otoczenie od razu wydaje się bardziej przyjazne i atrakcyjne. Kompozycje florystyczne są też standardem, jeśli chodzi o dekorację kościoła na ślub. Okazałe bukiety świeżych kwiatów powinny zdobić ołtarz, a nieco mniejsze wiązanki dobrze jest umieścić wzdłuż nawy głównej. Jak informuje dekoratorka firm Tip Top Dekor- kwiaty w kościele mogą występować w różnej formie – pomponów, stroików czy drobnych bukiecików przyczepionych do ławek. Za zgodą księdza płatki róż mogą zdobić posadzkę świątyni, nadając dekoracji romantycznego charakteru. Kolorystyka kwiatów powinna być dopasowana do motywu przewodniego wesela . Zazwyczaj Para Młoda wybiera jeden, dwa kolory, do których podporządkowuje się całą dekorację i wszystkie dodatki. Kościół można ozdobić samodzielnie, jednak znacznie lepszy efekt osiągniemy powierzając to zadanie profesjonalistom. Doświadczeni dekoratorzy doskonale wiedzą, jakich sztuczek i zabiegów użyć, by osiągnąć niesamowite rezultaty. Ponadto dysponują oni zapleczem najróżniejszych dodatków, które uświetnią ceremonię.

Świece i lampiony dla romantycznego nastroju

Ciężko stworzyć romantyczny, bajkowy wręcz nastrój, bez ciepłego blasku świec i lampionów. Ich także nie powinno zabraknąć w dniu ślubu.  Przeszklone lampiony są bezpieczniejszym rozwiązaniem, gdyż dają nam pełną kontrolę nad płomieniem. Z kolei odpowiednio zabezpieczone świece także nie powinny stwarzać zagrożenia. Warto przyozdobić nimi drogę do ołtarza i wejście do kościoła. Taka dekoracja bardzo ładnie będzie prezentować się na zdjęciach. Z pewnością zachwyci też gości.

Biały dywan dla podkreślenia wagi ceremonii

Główną nawę kościoła zdobi zazwyczaj ciężki, atłasowy dywan, który nie zawsze pasuje do wybranej przez Państwa Młodych aranżacji. Żeby dekoracja ślubna była zachwycająca i spójna, warto postawić na biały dywan, udostępniany przez firmy dekoratorskie właśnie na taką okazję. Rozjaśni on świątynię, a także podkreśli wagę ceremonii. Panna Młoda będzie wyglądać zjawiskowo, krocząc ku przyszłemu mężowi, przygotowaną w ten sposób aleją.

Opracowanie:
Orłowo 17
tel. 692 777 713
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz