Materiał Partnera

Jak udekorować choinkę?

Jak udekorować choinkę?

Zgodnie z tradycją choinkę ubiera się w Wigilię, choć wiele osób robi to wcześniej. W zależności od naszej wizji, upodobać i zdolności dekorujemy nasze drzewko świąteczne na różne sposoby i style. Co powinno znaleźć się na choince oraz co symbolizują niektóre dekoracje? Stwórz magiczne święta i zapoznaj się z cennymi wskazówkami, które mogą się przydać podczas zakupów ozdób świątecznych.

Świąteczne kolory

Najważniejsze kolory świąt Bożego Narodzenia to zieleń i czerwień. Pierwszy z nich oznacza nadzieję i wierność, a drugi symbolizuje krew Chrystusa przelaną dla odkupienia świata. Dlatego te barwy mają duże znaczenie w ozdobach bożonarodzeniowych.

Symbolika ozdób na choince

Nie ważne czy w naszym domu będzie stała sztuczna choinka czy żywa, każda z nich potrzebuje pięknych dekoracji świątecznych. Z pewnością większość z nas zdecyduje się na Gwiazdę, który założy na szczycie. Symbolizuje ona Gwiazdę Betlejemską, za którą podążali Trzej Królowie. Kiedyś obowiązkową ozdobą były jabłka. To pamiątka po rajskim Edenie. Dziś zastąpiły je czerwone bombki. Czasami włoskie orzechy w łupinach owija się złotą lub srebrną folią i wiesza się na choince.  To pogański symbol dobrobytu i siły. Natomiast popularne i tak bardzo lubiane łańcuchy to symbol węża – rajskiego kusiciela. Dawniej były to świeczki, a teraz lampki świąteczne mają przywodzić na myśl ,,światłość nad światłościami”. Motyw dzwoneczków oznacza dobrą nowinę i radość.  Tradycji pogańskiej sięgają również ozdoby w kolorze czerwono-złotym. Symbolizują one bogactwo. Popularna czerwień ma także odpędzać choroby, a malowane na złoto orzechy wróżą urodzaj.

Od czego zacząć?

Można powiedzieć, że każdy ma swój sposób na strojenie choinki, jednak zajmuje to sporo czasu i trzeba odpowiednio rozplanować nasze ozdoby. Najważniejsze to wybór odpowiedniej lokalizacji w pokoju tak, aby nie utrudniała ona przemieszczania się w nim. Następnie trzeba ułożyć gałęzie. W sztucznej jest z tym więcej roboty, bo gałązki trzeba powyginać tak, aby się ładnie układały. Jedni zaczynają od ułożenia lampek na choince, inni zostawiają to na sam koniec. Fajną metodą jest wieszanie najpierw największych bombek, a później tych mniejszych ozdób. Układanie łańcuchów odbywa się przy samym końcu. W niektórych domach na drzewku świątecznym pojawia się lameta czy włos anielski, jednak przy nowoczesnych choinkach powoli od tego się odchodzi. Można mieć mnóstwo przepięknych ozdób i dekoracji bożonarodzeniowych, lecz nic nie zastąpi odpowiedniego drzewka świątecznego, na którym będą one wisieć. Duży wybór sztucznych choinek znajduje się w sklepie internetowym choinki.istore.pl. Przypominają one te żywe i do wyboru mamy imitację jodły i różnego rodzaju sosny.

Opracowanie:
Koziegłowy, Żarecka 77
tel. 602 251 108
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz