Materiał Partnera

Jak stworzyć wymarzony nastrój za pomocą oświetlenia?

Jak stworzyć wymarzony nastrój za pomocą oświetlenia?
Światło jest jednym z najbardziej istotnych czynników wpływających na nasz nastrój, dlatego tak ważne jest, aby dobrać odpowiednie oświetlenie do naszych wnętrz. Pozwoli nam to na uzyskanie wymarzonej atmosfery – zarówno ciepłej, przytulnej i romantycznej, jak i chłodnej i surowej. Odpowiednio dobrane oświetlenie pomoże nam się zrelaksować i odprężyć. Ważne jest, aby dobrze się zastanowić jaki efekt chcemy uzyskać.


Barwa światła             

W stworzeniu wymarzonego nastroju bardzo pomocne będą lampy zmieniające kolor lub barwne żarówki. Aby uczynić nasze wnętrze ciepłym i przytulnym powinniśmy zdecydować się na takie kolory jak czerwień, róż, czy pomarańcz. Barwy te idealnie sprawdzą się w sypialni tworząc intymny, romantyczny nastrój. Jeżeli chcemy uzyskać bardziej chłodną i surową atmosferę, która idealnie pasuje do industrialnych wnętrz powinniśmy postawić na odcienie bieli i błękitu.

Intensywność

Kolejnym ważnym czynnikiem pozwalającym na zmianę nastroju w pomieszczeniu jest intensywność oświetlenia wewnętrznego. W tym przypadku warto jest zakupić lampę, która ma możliwość regulacji jasności światła. Jeżeli zależy nam na atmosferze pozwalającej na relaks, wyciszenie i odprężenie powinniśmy odpowiednio przyciemnić światło. Pozwoli nam to na uzyskanie efektu przypominającego blask ognia w kominku. Taki rodzaj oświetlenia sprzyja odpoczynkowi i pozwala zredukować stres.

Oświetlenie punktowe i ozdobne

Przy tworzeniu odpowiedniego nastroju bardzo ważne jest oświetlenie punktowe. Niesamowity efekt zagwarantują nam taśmy LED, lampki ozdobne, halogeny i girlandy. Sposób, w jaki ich użyjemy zależy jedynie od naszej kreatywności. Tego typu oświetlenie idealnie sprawdzi się w sypialni. Ciekawy i bardzo klimatyczny efekt uzyskamy ozdabiając ramę łóżka na przykład lampkami LED. Innym nastrojowym rozwiązaniem, które możemy zastosować w sypialni są kinkiety, najlepiej zawieszone nad łóżkiem, które nie tylko zagwarantują romantyczny klimat poprzez delikatne ciepłe światło, ale mogą także pełnić funkcję lampki nocnej.

Rodzaj oświetlenia

Nie możemy zapominać, iż każde wnętrze potrzebuje specyficznego rodzaju oświetlenia, które oprócz możliwości stworzenia odpowiedniego nastroju ma także istotne znaczenie praktyczne. Bardzo ważne jest, aby nie zabrakło jasnego światła w takich pomieszczeniach jak kuchnia czy salon. Do tych pomieszczeń warto jest wybrać żyrandol lub lampę sufitową, które oświetlają równomiernie całe wnętrze. W kuchni dodatkowo powinniśmy zadbać o odpowiednie oświetlenie blatu, na którym pracujemy. W łazience zaś dodatkowe źródło światła, zazwyczaj w postaci kinkietów, będzie potrzebne przy lustrze, co umożliwi nam wygodne wykonanie porannej toalety lub makijażu.

Stylistyka lampy

Nastrojowe wnętrze uzyskamy nie tylko za pomocą samego światła. Bardzo ważny jest też dobór odpowiedniej lampy, która będzie pasowała do pomieszczenia zarówno pod względem stylistycznym, jak i kolorystycznym. W zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać, możemy wybrać dekoracyjne lampy z wieloma zdobieniami, co spotęguje efekt romantyzmu, jak też lampy nowoczesne, minimalistyczne i surowe do wnętrz o bardziej chłodnym klimacie. Jeżeli dbamy o odpowiedni design, i zależy nam na oryginalności warto jest zaprojektować lampę samemu – dzięki temu nasze wnętrza będą stylowe i niepowtarzalne, a ograniczać nas może jedynie własna wyobraźnia. Własny projekt lampy pomoże nam zrealizować sklep internetowy Profizorka.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz