Materiał Partnera

Jak stworzyć harmonogram prac remontowych?

Jak stworzyć harmonogram prac remontowych?

Remont mieszkania kojarzy nam się z dużym i męczącym przedsięwzięciem. Niestety zdarza się, że prace przeciągają się w nieskończoność, a koszty już dawno przekroczyły założony budżet. Wielu z tych problemów można uniknąć, jeśli odpowiednio podejdziemy do planowania renowacji. Jakie elementy powinny się znaleźć w każdym harmonogramie prac remontowych?

Zakres i kosztorys remontu

Etapizacja procesu renowacji wnętrz obejmuje zasadniczo dwa nurty: albo przeprowadzamy całość prac jednym ciągiem, albo rozkładamy je w czasie z określonymi przerwami. Wybór właściwego zależy od budżetu, którym dysponujemy. Jeśli nie jesteśmy w stanie z góry sfinansować całego remontu, warto rozłożyć go na osobne etapy i pokrywać koszty z bieżących środków. Dzięki dużemu doświadczeniu Firma Remontowo-Budowlana Jacek Ulrich pomoże nam zaplanować prace z uwzględnieniem wszystkich kosztów. Fachowcy dokonają rzetelnej wyceny całego procesu, a następnie wykonają remont zgodnie z ustalonymi warunkami.

Zakupy i kolejność prac remontowych

Wydawać by się mogło, że duża dostępność materiałów budowlanych to sprawa oczywista. Nie jest to jednak takie proste. Gdy już określimy, jakich materiałów potrzebujemy oraz ile pieniędzy zamierzamy na nie przeznaczyć, zabieramy się za zakupy. Przed generalnym remontem warto rozpocząć gromadzenie materiałów z dwumiesięcznym wyprzedzeniem. Unikniemy wówczas ewentualnych przestojów w środku pracy, a tym samym oszczędzimy czas i pieniądze. Tylko takie podejście gwarantuje nam, że nie będziemy zmuszeni do skorzystania z zamienników, a tym samym naruszymy swoją wizję efektu. Ten z kolei będzie widoczny przez wiele lat, co tym bardziej zachęca do poważnego potraktowania sprawy.

Jeżeli prace remontowe przeprowadzamy samodzielnie, co w przypadku złożonego zabiegu nie jest dobrym pomysłem, to musimy pamiętać o odpowiedniej kolejności poszczególnych działań. Renowację rozpocznijmy od skuwania starych płytek i zdzierania tapet, a także skuwania zużytej armatury. Po tym możemy wyburzyć lub wstawić niechciane ścianki działowe. Jest to również dobry moment na wszelkiego rodzaju prace instalacyjne: gazowe, elektryczne i wodne. Remont dobrze rozpocząć od kuchni i łazienki, a następnie przesuwać się w kierunku pokojów. Jeśli mamy ten komfort, że na czas trwania prac mieszkamy w innym miejscu, to kolejność pomieszczeń nie ma aż takiego znaczenia, ważne jednak, żeby maksymalnie opróżnić lokal z wszelkich przedmiotów. Ułatwi to ekipie pracę i uchroni nas przed poniesieniem szkód.

Opracowanie:
Cięcina, Górska 24
tel. 535 224 273
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz