Materiał Partnera

Jak skutecznie zrobić pedicure w zaciszu własnego mieszkania?

Jak skutecznie zrobić pedicure w zaciszu własnego mieszkania?

Piękne stopy to atut każdej kobiety. Mężczyźni uwielbiają patrzeć na wskazaną część damskiego ciała. Dlatego też trzeba dbać o systematyczną pielęgnację. Doskonałym sposobem zapewniającym satysfakcjonujący rezultat jest pedicure. Dzięki temu będą one utrzymane w bardzo dobrej kondycji. Czynność nie jest trudna do wykonania. Co więcej, sprawia również dużo przyjemności. Jak wykonać pedicure w domu i uczynić z niego wspaniały rytuał pielęgnacyjny?

Czyszczenie oraz piłowanie paznokci

Zadanie rozpoczynamy od oczyszczenia płytki i usunięcia starego lakieru. Następnie przystępujemy do piłowania. Pamiętamy o tym, żeby proceder ten wykonywać na prosto. Można także zastosować obcinarkę, a później zadbać o pożądany kształt wykorzystując pilniczek. W dalszej kolejności powierzchnia struktury powinna być potraktowana specjalną polerką. Posłużenie się tym sprzętem ochroni przed zadzieraniem się elementów paznokcia. 

Nie zapominamy o pielęgnacji pięt

Właściwie przeprowadzony pedicure klasyczny, wymaga zadbania o pięty. W tym celu koniecznie trzeba zmiękczyć ich skórę. Dobrą metoda będzie moczenie nóg w letniej wodzie przez kilkanaście minut. Do miski warto dodać sól morską, oliwę z oliwek bądź specjalny środek, który wyróżnia się właściwościami zmiękczającymi – wskazuje pracownik Salonu Kosmetycznego Señorita działającego w Katowicach. Gdy upłynie wskazany czas, stopy należy osuszyć ręcznikiem. Do zrogowaciałych obszarów używamy tarki do stóp. Natomiast to wygładzenia powierzchni zastosowanie ma łagodniejsza strona produktu. Cudowne efekty można osiągnąć dzięki przez aplikację delikatnego peelingu.

Koniecznie pozbywamy się skórek

Profesjonalny pedicure związany jest z wycinaniem skórek. Osuszone skórki smarujemy płynem bądź oliwką przeznaczoną do nawilżenia i zmiękczenia struktury. Koniecznie trzeba odczekać krótką chwilę. Potem przy użyciu drewnianego patyczka lub kopytka odsuwamy elementy. Nadmiar skórek, wycinamy ostrymi cążkami dbając o to, żeby nie doprowadzić do uszkodzenia macierzy paznokcia.

Pracę kończymy malowaniem paznokci

Przed malowaniem paznokci, między palcami umieszczamy specjalne separatory. Tym zabiegiem podniesiemy sobie komfort pracy. Co więcej, czynność zabezpieczy przed stycznością skóry ze świeżo pomalowanym paznokciem. W pierwszej kolejności stosuje się bazę podkładową. Następnie nakłada się dwie warstwy wybranego lakieru. Na zakończenie powierzchnię pokrywa się utwardzaczem. Dzięki temu uzyskamy piękny efekt, który przetrwa trochę dłużej.

Opracowanie:
Katowice, gen. Sikorskiego 18
tel. 731 794 726
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz