Materiał Partnera

Jak skutecznie zaplanować przeprowadzkę firmy do nowej siedziby?

Jak skutecznie zaplanować przeprowadzkę firmy do nowej siedziby?

Przeprowadzka firmy jest o wiele bardziej skomplikowana niż przeniesienie się do innego mieszkania bądź domu. Przede wszystkim za jej planowanie należy się zabrać dość wcześnie, bo nawet na 12 tygodni przed datą przenosin. Dobra organizacja oraz odpowiednie przygotowanie pracowników to już połowa sukcesu. Do tego profesjonalna firma transportowa specjalizująca się w przeprowadzkach firm i zmiana lokalizacji nie powinna stanowić żadnego problemu.

Przygotuj się do przeprowadzki wcześniej

Czas na planowanie oraz sama przeprowadzka w dużej mierze są uzależnione od wielkości firmy, jej profilu oraz ilości przenoszonych stanowisk stacjonarnych, jak też sprzętu i narzędzi, które są przeznaczone do przeniesienia. Dlatego też dobrze spisany plan działania na pewno ułatwi cały proces przeprowadzkowy. Do tego przyda się również dobra komunikacja w zespole. Każdy pracownik powinien dowiedzieć się o przeprowadzce nie pięć minut przed nią, ale znacznie wcześniej, łącznie z osobami przebywającymi na urlopach, zwolnieniach lekarskich, czy nieobecnych z różnych innych powodów. To pozwoli na uporządkowaniu stanowisk pracy, dokumentów i zabranie przez pracowników ich osobistych rzeczy. To również idealny moment na uprzątnięcie starych i niepotrzebnych dokumentów, zalegających lub nikomu niepotrzebnych przedmiotów, które powinny zostać zniszczone albo wyrzucone. Spakowane sprzęty, urządzenia, wyposażenie biur wraz z meblami oraz dokumenty powinny zostać odpowiednio zabezpieczone i opisane, by w nowym miejscu nie było problemu z ich rozmieszczeniem.

Wybór firmy przeprowadzkowej

Szukając firmy świadczącej usługi przeprowadzkowe, sprawdź profil jej działalności. To ważne, gdyż nie każda z nich zajmuje się przeprowadzkami przedsiębiorstw. Dowiedz się jaki zasięg ma firma: czy są to przeprowadzki lokalne , czy też ogólnopolskie. Dobra firma przeprowadzkowa, jak Usługi Transportowe prowadzona przez Przemysława Książkiewicza z Giżycka, powinna być w posiadaniu zróżnicowanej, przede wszystkim pod względem ładowności, floty pojazdów, by móc przewozić rzeczy o różnych gabarytach i wymiarach: od małych półek na książki, poprzez meble biurowe, po duże szafy, sprzęt biurowy (komputery, kserokopiarki), a nawet materiały budowlane. Wyposażenie powinno także zawierać wysokiej klasy zabezpieczenia do transportu oraz specjalistyczne narzędzia, służące do przymocowania tych zabezpieczeń.  Jest to szczególnie pożądane, jeśli transportowane są sprzęty o bardzo dużych wymiarach albo bardzo delikatne i wysokiej jakości specjalistyczne urządzenia, które wymagają dodatkowej ochrony w czasie transportu.

Opracowanie:
Giżycko, Sportowa 14
tel. 533 828 054
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz