Artykuł sponsorowany

Jak skutecznie usunąć graffiti z elewacji budynku?

Jak skutecznie usunąć graffiti z elewacji budynku?

To, co jedni nazywają sztuką, dla innych przybiera postać zwykłego wandalizmu. Nawet najpiękniejsze malunki, jeśli nie były wykonane za naszą zgodą są przykładem na niszczenie mienia. Jak skutecznie usunąć graffiti z elewacji budynku? Jakie metody i techniki można zastosować tak, aby nie uszkodzić powierzchni, na której znajduje się farba? Warto zwrócić uwagę na kilka elementów, które ułatwią nam ten proces i pozwolą przywrócić ścianę do pierwotnego stanu.

Gdy zniszczona została ściana sklepu, domu, garażu czy altanki jest szansa, że samodzielnie uda nam się usunąć malowidło bez szkody dla powierzchni, na której się znajduje. W przypadku budynków o wartości historycznej i użyteczności publicznej warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy zajmującej się oczyszczaniem i renowacją powierzchni jak firma NICO.

Rodzaj powierzchni i najprostsze rozwiązanie

Kluczowa ocena dotyczy rodzaju powierzchni, na której powstał malunek. Inaczej usuwa się graffiti ze szkła, drewna, płytek ceramicznych, granitu, cegły czy betonu. Jest to o tyle ważne, że wykorzystane do czyszczenia środki mogą nie tylko usunąć farbę, ale i nieodwracalnie uszkodzić powierzchnię. Najpopularniejszą metodą jest zamalowanie już istniejącego graffiti. Nie musimy się martwić o porowatość czy strukturę ściany. Tu najważniejszy jest wybór farby o dużej sile krycia. Jedynym problemem może być trudność w dopasowaniu koloru farby do ściany. Najlepiej byłoby odmalować całą powierzchnię, ale gdy jest to niemożliwe wystarczy wybrać wzór lub pas jednego koloru, który zgra się z odcieniem tła. Czyszczenie strumieniem wody lub z wykorzystaniem odpowiedniego ścierniwa to metoda stosowana przez naszą firmę NICO. Stawiamy na środki pozbawione chemii, które wciąż mogą być bardzo skuteczne!

Czyszczenie pod ciśnieniem

Wykorzystanie wody oraz substancji ścierających to według nas najskuteczniejsza metoda. Wymaga ona doświadczenia, profesjonalnej wiedzy oraz sprzętów, które zapewniamy klientom korzystającym z naszych usług. To, co stanowi największą trudność przy tej metodzie to dobranie takiego ciśnienia, aby szpecąca farba zeszła, ale podłoże pozostało nieuszkodzone. Ważne są również rodzaj dyszy oraz kąt, pod jakim woda pada na ścianę! Nieumiejętne czyszczenie może spowodować „wbicie się” farby jeszcze głębiej w podłoże. Przy czyszczeniu elementów czy ścian metalowych można wodę podgrzać, co ułatwi spłukanie farby. Jednak, jeśli chcemy do wody dodać środek rozpuszczający lepiej nie ingerować w temperaturę wody. A jeśli nie woda? To piasek! Może powstać dość duża ilość pyłów w trakcie tego rodzaju czyszczenia ścian, więc nie nadaje się ono do każdego miejsca. Jednak warto zgłosić się do specjalisty, który doradzi, jaka metoda będzie najlepsza oraz przeprowadzi proces usuwania graffiti w sposób skuteczny i szybki bez szkody dla Państwa mienia.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz