Materiał Partnera

Jak rozwiązać problem transportu rzeczy podczas przeprowadzki?

Jak rozwiązać problem transportu rzeczy podczas przeprowadzki?

Przeprowadzka do nowego domu lub – w przypadku firm – biura nie jest czynnością prostą. Większość osób przeprowadza się bardzo rzadko, trudno więc mówić o zdobywaniu w tej materii jakiegoś doświadczenie – raz popełnione błędy mają małe szanse by stać się dla nas lekcjami, z których możemy skorzystać w przyszłości. Dlatego warto zawczasu wiedzieć, jak się przygotować do tego zadania.

Transport samodzielny czy wynajem firmy?

Niektóre osoby w czasie przeprowadzki nie zabierają ze sobą żadnych gabarytów, tj. mebli i większych sprzętów takich jak pralka czy lodówka. W takich sytuacjach można poradzić sobie z transportem we własnym zakresie – rzeczy można zabrać nawet większym samochodem osobowym. W wielu przypadkach jednak przeprowadzka obejmuje wszystkie gabaryty znajdujące się w danym lokalu – konieczne wtedy staje się skorzystanie z usług profesjonalnych firm, specjalizujących się w transporcie mebli. Przedsiębiorstwa takie jak Wojtal z Krakowa dysponują dużymi wozami, dostosowanymi do transportu dużej ilości sprzętów oraz systemami zabezpieczeń, chroniącymi rzeczy przed uszkodzeniami, mogącymi powstać na przykład przy gwałtowniejszym hamowaniu lub na zakrętach. Firma Wojtal oferuje swoim klientom przewóz mebli na terenie całego kraju oraz w krajach Unii Europejskiej

O czym jeszcze pamiętać przy przeprowadzce?

Przeprowadzka to duże wyzwanie logistyczne – możemy je sobie ułatwić jeśli zawczasu zadbamy o odpowiednie przygotowania. W pierwszej kolejności zróbmy porządek w starym mieszkaniu i pozbądźmy się rzeczy, które nie są nam potrzebne – skoro ich nie używamy w obecnym mieszkaniu, to na pewno nie będziemy używać ich w nowym. Nie ma więc sensu zawracać sobie nimi głowy, im mniej rzeczy mamy do zabrania, tym sprawniej pójdzie nam przeprowadzka. Warto również stopniowo pakować rzeczy, których obecnie nie używamy, np. książki, elegancka zastawa, odświętne ubrania. Niezmierne przydatne do pakowania okażą się duże kartonowe pudła – każdy sklep z reguły ma mnóstwo niepotrzebnych kartonów po dostawach, z pewnością nie będzie problemu z ich znalezieniem. W ostateczności możemy kartonowe pudła kupić lub skorzystać z oferowanych przez firmy przeprowadzkowe. Każdy karton oznaczamy, by w czasie rozpakowania, które może potrwać nawet kilka dni, wiedzieć w którym pudle znajdują się jakie rzeczy. Poza kartonami warto wcześniej zbierać gazety – przydadzą się do pakowanie drobiazgów i przedmiotów kruchych. Ponadto powinniśmy szczególną uwagę poświęcić pakowaniu cennych drobiazgów, np. biżuterii czy dokumentów. Rzeczy tego typu znacznie łatwiej zgubić niż lodówkę czy szafę – najlepiej będzie przewozić je osobno. Postępując zgodnie z tymi wskazówkami znacznie ułatwimy sobie przeprowadzkę do nowego mieszkania.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz