Artykuł sponsorowany

Jak rozliczać pracowników? Ewidencja czasu pracy kierowców

Jak rozliczać pracowników? Ewidencja czasu pracy kierowców

Skrót BPO w dzisiejszych czasach jest bardzo łatwy do rozszyfrowania (Business Process Outsourcing), a określa tak zwany outsourcing procesów biznesowych. Najszybciej rozwijającym się sektorem branży BPO jest obsługa rachunkowa. To właśnie najlepsze biura rachunkowe obsługują wielkie korporacje, zajmując się ich finansami. Bardzo ważna jest również obsługa rachunkowa czasu pracy pracowników – zwłaszcza w takich branżach jak logistyczno-spedycyjna oraz transportowa (osób i produktów).

Wybór odpowiedniego biura rachunkowego

Jeśli prowadzisz dużą firmę zajmującą się transportem osób – busy bądź taksówki – lub Twoja działalność skupiona jest na branży logistycznej, spedycyjnej oraz transporcie towarów, to z pewnością wiesz, ile kłopotów sprawia ewidencja czasu pracy kierowców. Osoby planujące założyć działalność opartą na pracy kierowców różnego typu, również powinny być świadome przeciwności, które mogą napotkać na swojej drodze! Na szczęście rozwijające się w dynamicznym tempie usługi outsourcingowe, działają również w branży biznesowej i rachunkowej. Nie musisz zatrudniać księgowych, którzy będą każdego dnia monitorować czas pracy Twoich pracowników – skorzystaj z usług profesjonalnych biur rachunkowych, takich jak Muszyńska Elżbieta. Usługi Rachunkowe, które zajmują się kompleksową obsługą księgowo-płacową. Bardzo dużo firm zaufało właśnie takim podmiotom, zlecając wykonanie i stałe prowadzenie ewidencji podatkowej i ksiąg handlowych, a także dokonujących rozliczeń płacowych pracowników. Wszystkich rozliczeń ZUS i podatku VAT dokonasz w szybki i bezproblemowy sposób właśnie w biurze rachunkowym.

Ewidencja czasu pracy kierowców

Bardzo popularnym zleceniem – często jest to stała współpraca z biurem rachunkowym – jest ewidencja czasu pracy kierowców. Dużym firmom transportowym, mającym ogromne działy księgowości związanej z finansami produktów, ciężko jest prowadzić dodatkowo precyzyjny i uczciwy rejestr pracy kierowców. Wielu z nich jest na trasie mnóstwo godzin w ciągu dnia, przez cały rok. Przy zatrudnieniu kilkunastu kierowców staje się to zadaniem bardzo ciężkim do wykonania. Przy zatrudnieniu kilkudziesięciu tego typu pracowników jest to zadanie niewykonalne – generuje zbyt duże koszty na zatrudnienie specjalnego działu księgowego zajmującego się tylko obsługą czasu pracy kierowców i wyliczeniem ich płac. Biura rachunkowe działają w inny sposób, korzystają z nowoczesnych metod i programów, skracających czas wykonywanych zadań. Warto powołać się na art. 25 ust. 1 ustawy o czasie pracy kierowców, który określa sposób ewidencjonowania czasu pracy kierowców. Biura rachunkowe dokonują analiz z zapisów na wykresówkach, z wydruków danych z karty kierowcy i tachografu cyfrowego. Główny Inspektorat Pracy oraz Główny Inspektorat Transportu Drogowego podają, że normą, którą należy przestrzegać pod rygorem grzywny, jest odpowiednie ewidencjonowanie czasu pracy kierowców i na tej podstawie wyliczanie ich pensji. Najbardziej przydatnym do tego urządzeniem jest wspomniany tachograf cyfrowy. Dane z niego pochodzące, przesyłane są do biura rachunkowego, które w odpowiedni sposób rozliczy pracę kierowcy. Danymi tymi są: daty i miejsca rozpoczęcia pracy, daty i miejsca wyciągnięcia karty po zakończeniu jazdy oraz dane stanu silnika.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz