Materiał Partnera

Jak przygotować się do sesji ślubnej?

Jak przygotować się do sesji ślubnej?

Dodatkiem do każdego albumu ślubnego, powinna być sesja ślubna nowożeńców. Coraz częściej jest ona wykonywana w innym terminie aniżeli sama uroczystość, szczególnie, jeśli parze zależy na zrealizowaniu jej w wyjątkowym miejscu, bez dodatkowego bagażu w postaci stresu związanego z całym wydarzeniem. Jak dobrze przygotować się do sesji ślubnej, aby zdjęcia były piękne i romantyczne?

Znajdź dobrego fotografa

Najlepszą gwarancją, że zdjęcia z sesji ślubnej będą piękną pamiątką wydarzenia, jest wybór doświadczonego, dobrego fotografa. Najczęściej można znaleźć go albo dzięki poleceniom bliskich nam osób, albo też analizując portfolio artystów znalezionych w Internecie. Już na tym etapie warto znać swoje osobiste preferencje np. co do oczekiwanego klimatu. Jeśli interesują nas sesje ślubne w plenerze, choćby na łonie natury, z pewnością w portfolio naszą uwagę zwrócą właśnie takie fotografie oraz to, jak dana para została uchwycona.  

Określ tematykę zdjęć

Sesje ślubne powinny „pasować” do nowożeńców, w tym do ich pasji i preferencji. Często para młoda sama określa, w jakiej lokalizacji chciałaby wykonać zdjęcia oraz co powinny one przekazywać. Nowożeńcy nie muszą jednak obawiać się braku własnych pomysłów. Doświadczony fotograf poznając nieco bardziej swoich klientów z pewnością doradzi nie tylko miejsce wykonania ujęć, ale może zaproponować również tematykę sesji.

Wybierz termin

Sesje ślubne coraz częściej wykonywane są po ślubie. Wiąże się to nie tylko z mniejszym stresem, ale także z faktem, że para może wybrać idealne miejsce do jej wykonania. Kiedy warto to zrobić? Oczywiście nie powinniśmy czekać zbyt długo po ślubie, aby pozytywne emocje wciąż były widoczne na fotografiach, jeśli jednak wydarzenie miało miejsce zimą, a parze zależy na sesji ślubnej na kwitnącej, leśnej łące, nic nie będzie stało na przeszkodzie, aby wykonać właśnie takie zdjęcia.   

Przygotuj ślubną kreację

Wybór kreacji na sesję ślubną jest oczywisty, co jednak z fryzurą i makijażem? Okazuje się, że wcale nie muszą one przypominać tych, który panna młoda miała w wyjątkowym dniu zaślubin. Wręcz przeciwnie. Lekka, mniej ułożona fryzura będzie doskonałą odmianą w albumie, szczególnie, gdy fotografie będą wykonywane w sielskim otoczeniu natury. Makijaż również może być delikatny i wykonany nawet bez pomocy wizażystki.

Realizowaniem sesji ślubnych, a także sesji brzuszkowych, dziecięcych, narzeczeńskich i noworodkowych, zajmuje się Monika Majka z firmy „I Ślubuję Ci”… Emocjonalna Fotografia Ślubna”, która dba, aby wszystkie wykonywane przez nią ujęcia były wspaniałą pamiątką. Taką, która nawet po wielu latach, wciąż będzie przywoływać piękne emocje i uczucia.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz