Materiał Partnera

Jak przygotować się do remontu domu lub mieszkania?

Jak przygotować się do remontu domu lub mieszkania?

Remont domu lub mieszkania to zespół prac wymagający wcześniejszego rozplanowania i przemyślenia. W celu jego przeprowadzenia należy przygotować listę niezbędnych materiałów oraz szczegółowy plan z rozłożeniem jego realizacji w czasie. Pomocne w ich sprawnym  przebiegu będzie zastosowanie się do kilku podstawowych zasad. O czym należy pamiętać przed przystąpieniem do remontu?

Dobry plan to podstawa

Z uwagi na to, że remont jest przedsięwzięciem na bardzo dużą skalę, należy wcześniej rozplanować sobie jego przebieg, by wszystko potoczyło się sprawnie i bez większych problemów. W pierwszej kolejności trzeba ustalić czas jego przeprowadzenia i odpowiednio wcześniej zakupić potrzebne materiały. Najlepiej jest zorganizować go wiosną lub jesienią, gdy nie jest zbyt upalnie. Koniecznie trzeba ustalić także zakres wykonywanych prac i sporządzić grafik. Niezależnie od tego, czy planujemy remont gruntowny czy o wiele mniejszy, powinniśmy ustalić kolejność podejmowanych prac. Zaczynamy je od trudniejszych, stopniowo przechodząc do tych mniej skomplikowanych. Na przykład, chcąc kompleksowo wykończyć pokój najpierw należy wymienić okna, przystąpić do poprawek instalacji elektrycznej, wykonać podłogi a później przystosować ściany, na końcu zajmując się ich pomalowaniem.

Lista zakupów

Przed wybranie się na zakupy w celu nabycia materiałów niezbędnych do remontu należy sporządzić listę wszystkich potrzebnych rzeczy, by o niczym nie zapomnieć i nie narażać się na dodatkowy stres, gdyż brak materiałów z reguły oznacza wydłużony czas remontu. Czasami trzeba sporządzić kilka list, jeśli remont obejmuje całe mieszkanie lub kilka pokoi. Najlepiej na każde pomieszczenie przygotować oddzielną listę. Obok nazwy umieścić jego powierzchnię, gdyż będzie to pomocne na przykład przy wyliczeniu ilości glazury, farby czy innych materiałów uzależnionych od jego wielkości. Warto zaznaczyć również budżet, który chcemy przeznaczyć, by z powodzeniem go zrealizować bez konieczności zamartwiania się i jego przekroczenie.

Wybór ekipy remontowej

Nie każdy mężczyzna jest tak zwaną złotą rączka, a nawet jeśli jest, to nie zawsze ma czas zająć się pracami związanymi z remontem. Wynajęcie ekipy remontowej niesie ze sobą wiele korzyści. Fachowcy zorganizują przebieg remontu a naszym zadaniem będzie kontrola ich postępu. Przed przystąpieniem do wykonywania zlecenia pomogą sporządzić kosztorys i wybrać niezbędne materiały. Nie należy zapominać o spisaniu umowy i wystrzegać się bezpodstawnego udzielania zaliczek, zwłaszcza na dużą kwotę. Dobra ekipa remontowa pozwala zaoszczędzić czas a wykonując profesjonalnie zlecenie, pozwala klientom w pełni cieszyć się z nowego wnętrza.

Przeprowadzenie remontu domu lub mieszkania wymaga dobrego rozplanowanie prac. Warto wynająć w tym celu ekipę remontową. Sergiusz Pracowity Bud-Max oferuje szeroki zakres usług remontowych i budowlanych, gwarantując ich terminowe wykonanie w jak najlepszej jakości.

Opracowanie:
Świnoujście, Wybrzeże Władysława IV 8 lok. 8
tel. 575 343 030
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz