Materiał Partnera

Jak przygotować się do przeprowadzki?

Jak przygotować się do przeprowadzki?

Przeprowadzka to bardzo stresujący okres w życiu każdego człowieka, gdy jesteśmy zajęci wieloma czynnościami na raz. Staje się ona tym trudniejsza, im mniej czasu poświęcamy na jej dobre zaplanowanie, które na każdym późniejszym etapie zdecydowanie ułatwia przeniesienie do nowego lokum. O czym bezwzględnie należy pamiętać przed przeprowadzką i jak powinniśmy się do niej przygotować? Zapraszamy do lektury.

Zacznij odpowiednio wcześnie

Zdecydowana większość z nas to prawdziwi zbieracze nie zawsze potrzebnych nam przedmiotów. Przeprowadzka jest jednak znakomitym momentem na to, aby uporządkować nasz dobytek i do nowego mieszkania zabrać wyłącznie najpotrzebniejsze rzeczy. Nie tylko zmniejszy to liczbę przewożonych paczek, ale także znacząco ułatwi organizację na późniejszym etapie. Zaleca się także, aby pierwsze i najmniej potrzebne przedmioty zacząć pakować na około 2 tygodnie przed przeprowadzką, co zdecydowanie przyspieszy cały proces.

Zgromadź pakowne kartony i worki

Duża liczba kartonów będzie nieodzowna na czas przekwaterowania i je również możemy zacząć gromadzić z wyprzedzeniem. Najłatwiejsze jest wkładanie do paczek przedmiotów tematycznie i nazywanie kartonów zgodnie z pomieszczeniem do którego mają później trafić. Z pewnością przydadzą się także duże, przynajmniej 120 litrowe worki, do których będzie można pakować przede wszystkim ubrania, a aby zabezpieczyć najdelikatniejsze przedmioty na czas transportu, także biżuterię, dobrze zaopatrzyć się również folię bąbelkową.

Skontaktuj się z rzetelną i sprawdzoną firmą transportową

Podczas przeprowadzki zdecydowana większość z nas będzie korzystała z usług transportowych zewnętrznych firm. Jak przyznaje Sebastian Bejger prowadzący przedsiębiorstwo Bastion Transport, najbardziej praktyczne staje się wówczas wykorzystanie pojazdów o ładowności do 3,5 t, którymi komfortowo i bezpiecznie będzie można przewieźć meble i wszelkie zapakowane przedmioty. Warto wybierać także przedsiębiorstwo oferujące dodatkowe usługi, które w dniu przeprowadzki okażą się niezwykle przydatne, takie jak pakowanie, zabezpieczanie, przeniesienie oraz wniesienie pakunków do nowego mieszkania.  Jeśli posiadamy cenniejsze przedmioty, dobrze także uprzedzić o tym firmę transportową, która zajmie się ich dodatkowym zabezpieczeniem.

Dzień przeprowadzki nigdy nie jest łatwy, jednak wystarczy zaledwie kilka wskazówek, które pomogą nam odpowiednio się do niego przygotować. Warto przede wszystkim planować wszystko z wyprzedzeniem i pierwsze działania przygotowawcze podjąć już kilka tygodni wcześniej.
Opracowanie:
Bydgoszcz, Orla 37 lok. 7
tel. 790 836 111
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz