Materiał Partnera

Jak przewieźć meble oraz cenne przedmioty podczas przeprowadzki do innego kraju?

Jak przewieźć meble oraz cenne przedmioty podczas przeprowadzki do innego kraju?

Wyprowadzając się za granicę, często jesteśmy zmuszeni pozostawić sporą część swojego majątku. Jeśli jednak chcesz zabrać meble i inne cenny przedmioty ze sobą – warto to zrobić. Dotyczy to zwłaszcza osób, które posiadają cenne antyki oraz przedmioty o dużej wartości sentymentalnej. O czym musisz wiedzieć, chcąc przetransportować duża ilość rzeczy poza granicę Polski?

Wybór firmy przewozowej

Żeby przeprowadzka przebiegła sprawnie, potrzebny będzie odpowiedni spedytor. Kluczowym elementem jest znalezienie taniego przewoźnika, który w swojej ofercie ma transport międzynarodowy np. Andrzej Berliński Przewozy Krajowe i Zagraniczne. Należy pamiętać o tym, aby przesyłka była dobrze zabezpieczona i odpowiednio ubezpieczona. Zwłaszcza w przypadku przedmiotów bezcennych, warto zadbać o to, aby były jak najbardziej bezpieczne w podróży. Ceny transportu międzynarodowego zależą od ilości i ogólnej wagi przewożonych przedmiotów oraz ogólnej odległości. Zwykle wynosi około 0,4-1,2 PLN za jeden kilometr.Jak wysłać cenne przedmioty za granicę?

Kiedy już najdziesz odpowiednią firmę, zajmującą się transportem międzynarodowym, pozostaje Ci tylko odpowiednio przygotować wszystkie przedmioty do drogi. Zacznij od określenia objętości oraz masy przesyłki. Pozwoli to przewoźnikowi dobrać odpowiedni rozmiar pojazdu. Istnieją dwa podstawowe sposoby przewożenia rzeczy podczas przeprowadzki za granicę: za pomocą kontenera lub na paletach jako drobnica.

Drugą ważną sprawą jest odpowiednie spakowanie. Wszystkie przedmioty prócz mebli powinny znajdować się w kartonach. Warto dodatkowo zabezpieczyć je folą bąbelkową lub poduszkami powietrznymi, które dodatkowo amortyzują na wypadek ewentualnych wstrząsów. Zwykle mniejsze kartony są układane na paletach i owijane stretchem. Niektóre firmy mają opcję odpowiedniego zapakowania w swojej ofercie, oczywiście za dodatkową opłatą, dlatego warto wypytać o szczegóły podczas zamawiania przewoźnika.

Dodatkowe formalności

Istotna czynnością będzie wypełnienie specyfikacji wysyłkowej. Jeśli rzeczy są transportowane poza Unię Europejską, warto spytać o dodatkowe wymagania. Przykładem może być konieczność zastosowania palet ze standardem ISPM15, które zapobiegają rozwojowi leśni, grzybów i innych chorobotwórczych drobnoustrojów. Ważne jest również zrezygnowanie z wysyłki przedmiotów, które w danym kraju mogą nie przejść odprawy granicznej. Konieczne jest również skompletowanie dodatkowej dokumentacji oraz ubezpieczenia towarów. Dokumenty zależą przede wszystkim od wymagań krajów, do których przewożone są rzeczy.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz