Materiał Partnera

Jak przetransportować jacht lub łódź? Krótki poradnik

Jak przetransportować jacht lub łódź? Krótki poradnik

Planujesz przewieźć swój jacht na drugi koniec kraju? Z pewnością wiesz, że transport dużej i ciężkiej łodzi to niełatwe przedsięwzięcie, do którego warto się starannie przygotować. Dowiedz się, o czym koniecznie trzeba pomyśleć przed transportem, w jaki sposób bezpiecznie przewieźć jacht i co zrobić, by uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek po drodze.

Własna łódź daje poczucie wolności. Dzięki niej czas spędzony nad wodą zyskuje zupełnie nowy wymiar. Zastanawiasz się, czy możesz samodzielnie przewieźć łódź, czy musisz wynająć firmę transportową? Nie wiesz, jak przygotować jacht do wyprawy? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz poniżej.

Przygotuj łódź do podróży

Przede wszystkim wszystkie rzeczy znajdujące się na łodzi powinny trafić do bagażnika samochodu. Nierówno rozłożony ładunek może sprawić, że przyczepa straci stabilność, a to z kolei utrudni kierowcy jazdę. Dlatego dla bezpieczeństwa podróżujących wszystkie luźne elementy umieść w bagażniku. Pamiętaj, żeby zamknąć także wszystkie okna i klapy – najlepiej, jeśli zabezpieczysz je mocną taśmą. Na koniec wyłącz wszystkie urządzenia elektryczne oraz, jeśli przewozisz żaglówkę, zdejmij żagle i je zwiń. To jednak nie koniec przygotowań – musisz zweryfikować, czy wymiary podane przez producenta są zgodne z rzeczywistymi. Dlatego starannie sprawdź długość, szerokość i wysokość łodzi.

Znajdź przyczepę dopasowaną do Twojej łodzi

Jaka powinna być idealna przyczepa? Przede wszystkim istotne, żeby była dobrana do wagi łodzi. Warto wybierać przyczepy podłodziowe stworzone z wysokiej klasy profili aluminiowych, które łączone są połączeniami śrubowymi. To ważne, ponieważ ich zastosowanie umożliwia elastyczną konfigurację przyczepy pod indywidualne potrzeby klienta. Konstrukcja powinna być także zabezpieczona antykorozyjnymi powłokami galwanicznymi. Zastanawiasz się, gdzie znaleźć wysokiej klasy przyczepy podłodziowe? Postaw na sprawdzonego producenta, który cieszy się renomą i zaufaniem klientów jak Jodmet w Łodzi. Firma zajmuje się nie tylko produkcją przyczep, ale także ich wynajmem oraz tworzeniem obudów metalowych do urządzeń elektrycznych, elektronicznych i światłowodowych.

Przewóz łodzi to duże przedsięwzięcie, dlatego, zanim ruszysz w podróż, upewnij się, czy na pewno możesz przetransportować jacht o takich gabarytach bez specjalnych pozwoleń. Pamiętaj również o starannym zabezpieczeniu łodzi i wybierz idealnie dopasowaną przyczepę – nie musisz jej kupować, możesz ją po prostu wypożyczyć. Zwróć uwagę na jakość wykonania produktu – przyczepy podłodziowe powinny być solidne, trwałe i zabezpieczone przed korozją.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz