Materiał Partnera

Jak przeprowadzić się szybko i sprawnie? Krótki poradnik

Jak przeprowadzić się szybko i sprawnie? Krótki poradnik

Przeprowadzka to poważne przedsięwzięcie – spakowanie całego swojego dobytku, przewiezienie go i wypakowanie w nowym miejscu potrafi zająć mnóstwo czasu. Do tego dochodzą nerwy, samochód, który za nic w świecie nie chce zmieścić wszystkich ważnych kartonów i stres związany ze zmianą mieszkania. Co zrobić, by przetrwać przeprowadzkę bez żadnych większych komplikacji? W tym tekście znajdziecie garść porad na ten temat.

Mądrze zaplanowane

Kluczem do udanej przeprowadzki jest dobry plan. Bez niego utoniemy w kartonach. Dlatego zanim zabierzemy się do pracy, dobrze przemyślmy, jak to wszystko ma wyglądać. Najpierw zastanówmy się, czy na pewno chcemy zabrać ze sobą wszystkie rzeczy – przeprowadzka to dobra okazja do pozbycia się tego, co jest nam zbędne lub od dawna nieużywane. Kiedy wiemy już mniej więcej, ile rzeczy będziemy przewozić, zadbajmy o odpowiednie opakowania – tak, by wszystko miało swoje miejsce. Najlepiej sprawdzają się tutaj kartony, w których można wszystko dobrze posegregować. Warto zainwestować też w folię bąbelkową, która zabezpieczy serwis po babci przed stłuczeniem się w drobny mak na ostrzejszym zakręcie. Koniecznie zaplanujmy, w jakiej kolejności kartony będą wywożone i dostarczane do nowego mieszkania. Najlepiej posegregować je pomieszczeniami – najpierw przewieźmy rzeczy do kuchni, później do sypialni, a na koniec weźmy to, co będzie stało w salonie.

Skorzystaj z usług profesjonalistów

Największym problemem jest zawsze transport wszystkich rzeczy ze starego, do nowego lokum. Zazwyczaj nie mieszczą się one w zwykłym samochodzie – problemem są nie tylko kartony z rzeczami osobistymi. Najtrudniej jest przetransportować AGD i meble, zwłaszcza jeśli do pokonania mamy większą odległość. Coraz więcej osób wyprowadza się nie do innego miasta w Polsce, ale za granicę – na przykład do Niemiec. Taka przeprowadzka to dopiero kłopot! Nie możemy przecież pozwolić sobie na przewożenie naszych rzeczy za granicę „na raty” własnym autem. To po prostu się nie opłaca. W takiej sytuacji warto skorzystać z pomocy firmy Trans-Jerzy, która świadczy usługi transportowe nie tylko w Polsce, ale także za granicą.

Pomagamy nie tylko w transporcie materiałów budowlanych do sąsiedniej miejscowości, ale też na przykład w przewiezieniu mebli do Niemiec. Jesteśmy przygotowani na przewóz rzeczy o bardzo dużych rozmiarach – nawet o długości ponad 4 metrów. Mieliśmy już okazję świadczyć usługi dla firm i przedsiębiorstw, organizując dla nich na przykład przeprowadzki biur. Częściej jednak z naszych usług przewozowych korzystają jednak klienci indywidualni, potrzebujący pomocy na przykład w wywozie niepotrzebnych rzeczy czy zużytych AGD – mówi właściciel przedsiębiorstwa. 

Z taką firmą transportową przeprowadzka nie będzie dla nas problemem. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz