Artykuł sponsorowany

Jak przeprowadza się renowację skóry samochodowej?

Jak przeprowadza się renowację skóry samochodowej?

Skóra samochodowa to prawdziwa ozdoba jego wnętrza. Niestety wraz z eksploatacją pojazdu cierpi także jej wygląd, co doprowadza do powstawania nieestetycznych pęknięć, odbarwień, a także przetarć. Okazuje się jednak, że dzięki specjalistycznym usługom renowacji skór samochodowych, można odzyskać ich estetyczny wygląd i cieszyć się nimi przez wiele kolejnych lat. Jak wygląda taki proces? Sprawdź z nami!

Jakie czynniki wpływają na wzmożone niszczenie skóry w samochodzie?

Zanim będziemy musieli skorzystać z usług renowacji skóry, warto dowiedzieć się co możemy zrobić, aby ograniczyć jej zużycie. Istotne znaczenie ma w tym przypadku przede wszystkim nasz sposób jej użytkowania. Do odbarwień nadchodzi najczęściej w wyniku kontaktu z jeansem, zaś metalowe guziki, ćwieki i inne tego typu wykończenia ubrania, przyczyniają się do powstawania uszkodzeń podczas poruszania się na fotelu samochodowym. Do największych zniszczeń możemy jednak doprowadzić podczas nieumiejętnego wsiadania i wysiadania z samochodu, na co musimy szczególnie zwrócić naszą uwagę.

Jak wygląda proces renowacji skóry samochodowej?

Renowacja skóry samochodowej przeprowadzana w profesjonalnych warsztatach obejmuje:

  • wymontowanie fotela z samochodu oraz zabezpieczenie elementów plastikowych i pokręteł,
  • usunięcie złuszczających się warstw skóry,
  • nałożenie silikonowego odtłuszczacza,
  • wypełnienie ubytków za pomocą płynnej skóry,
  • odczekanie około 10 godzin i wyszlifowanie za pomocą papieru ściernego,
  • ponowne oczyszczenie skóry przed procesem malowania,
  • delikatne nakładanie farby za pomocą gąbki, przy jednoczesnym osuszaniu (zazwyczaj potrzebnych jest około 4 warstw, z półgodzinnymi przerwami po nałożeniu każdej z nich),
  • nałożenie lakieru z bezbarwnym połyskiem (również potrzeba 4 warstw wraz z przerwami),
  • po odczekaniu kilku godzin, dokonuje się wcierania specjalnego preparatu do nawilżania skóry.

Jak przyznaje Janusz Nowakowski z firmy AUTO-DENT JANEX, gdzie dokonuje się renowacji skór samochodowych, głównym elementem przy tego typu naprawach jest odpowiedni czas oczekiwania pomiędzy kolejnymi warstwami nakładanej farby, a także delikatność i skrupulatność całego procesu.

Skóra samochodowa, choć łatwiejsza w czyszczeniu w porównaniu z tą materiałową, podlega procesom niszczenia. Często możemy ich uniknąć dzięki właściwej eksploatacji polegającej na uważnym, codziennym użytkowaniu. Mimo to, niektóre uszkodzenia po pewnym czasie stają się nieuniknione, jednak jak dostrzegamy, dzięki profesjonalnym usługom, możemy szybko odzyskać estetyczny wygląd skór samochodowych.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz