Materiał Partnera

Jak przechowywać odpady budowlane i ogrodowe? Poradnik

Jak przechowywać odpady budowlane i ogrodowe? Poradnik

Każdy remont lub budowa generuje dużo odpadów. Co z nimi robić? Jak je przechowywać i w jaki sposób wygodnie się ich pozbyć? Ważne, by odpady nie leżały na naszym podwórku luzem. W ten sposób śmieci szybko roznoszą się po posesji i powodują ogólny bałagan. Najlepiej, jeśli gruz i inne odpady będziemy wywozić regularnie, już podczas trwania budowy – dzięki temu unikniemy niepotrzebnego gromadzenia się odpadów na działce.

Odpady budowlane

Największą część odpadów budowlanych stanowi gruz. Jest on raczej sypki i bardzo nieestetyczny. Jeśli rozprzestrzeni się na naszej działce, pozbycie się go będzie kosztować wiele pracy. Dlatego jeszcze przed rozpoczęciem budowy warto zadbać o specjalne pojemniki, w których będziemy mogli przechowywać odpady budowlane.
Najlepiej, zwłaszcza przy dużej budowie, z której pochodzić będzie bardzo wiele odpadów, sprawdzą się specjalne kontenery na śmieci. Dobrze jest też od razu znaleźć firmę, która zajmie się wywozem odpadów, kiedy kontenery będą się napełniać. O wszystkie sprawy związane z przechowywaniem odpadów zadba dla nas choćby firma Skip-Max Wynajem Kontenerów. Radomir Świątek.

Nasza firma to sprawdzony partner w logistyce odpadów budowlanych. Posiadamy odpowiednie zaplecze techniczne oraz doświadczenie w zakresie transportu odpadów budowlanych takich jak gruz, papa czy mix budowlany. Świadczymy usługi wynajmu kontenerów, wywozu odpadów i gruzu – mówi właściciel tego przedsiębiorstwa.

Zadbany ogród

Alternatywą dla tradycyjnych kontenerów na odpady są nowoczesne worki Big Bag. To bardzo praktyczne i wygodne rozwiązanie. Takie worki sprawdzą się nie tylko podczas lżejszych prac budowlanych, ale także na przykład podczas sprzątania ogrodu. Jeden worek typu Big Bag może zastąpić kilkanaście tradycyjnych worków na odpady, które zwykle są stosowane do przechowywania śmieci z ogrodów. Worki tego typu wykonywane są ze specjalistycznych materiałów, niezwykle odpornych na zniszczenie i pozwalających na przenoszenie odpadów, które ważą nawet kilka ton. Takie worki są też odporne na warunki atmosferyczne, dlatego możemy stawiać je w różnych częściach ogrodu zamiast zwykłych kontenerów na odpady – worki Big Bag sprawdzą się też tam, gdzie zwykły kontener nie mógłby stanąć – na przykład w ciasnych, niewidocznych zakamarkach. Takie worki również można zamówić we wspomnianej wyżej firmie. Są one bardzo wygodnym rozwiązaniem i pozwalają na utrzymacie porządku i estetycznego wyglądu naszego podwórka. Warto się na nie zdecydować.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz