Artykuł sponsorowany

Jak przebiega kremacja zwłok? Zakład Pogrzebowy Orcus

Jak przebiega kremacja zwłok? Zakład Pogrzebowy Orcus

Kremacja zwłok staje się coraz bardziej powszechną alternatywą dla tradycyjnych pochówków. Osoby, które decydują się na to rozwiązanie, wskazują, że pozwala ono na mniej bolesne przeżycie okresu żałoby. Często podejmowany jest także aspekt zachowania godności i intymności zmarłego, zwłaszcza jeśli przed śmiercią cierpiał na wyniszczające i oszpecające choroby. Ten wariant pochówku pozwala też uchronić zmarłego przed zbezczeszczeniem jego zwłok przez insekty. Proces spopielenia ciała można przeprowadzić w warszawskim Zakładzie Pogrzebowym Orcus.

Jak przygotować zwłoki zmarłego do kremacji

Kremacja zwłok odbywa się na podstawie aktu zgonu oraz zgody osoby zmarłej lub jej bliskich na spopielenie ciała. Jeśli chodzi o wybór ubrań na pochówek, pozostaje on w gestii rodziny. Nie mogą one jednak zawierać zbyt wiele sztucznych materiałów czy elementów, które mogą utrudnić proces spalania. Ciało zmarłego można również przed kremacją przykryć całunem. Do trumny krematoryjnej nie należy także wkładać żadnych pamiątek, zwłaszcza takich, które mogą zawierać materiały łatwopalne, informują pracownicy Zakładu Pogrzebowego Orcus, przeprowadzającego kompleksowy proces kremacji zwłok.

Etapy procesu spopielenia

Trumna, w której odbywa się kremacja, wykonana jest z materiałów ekologicznych zbliżonych składem do drewna i tektury, które nie zawiera lakierów ani metalowych elementów. Ciało spalane jest w temperaturze od 700 do 1200 stopni Celsjusza, która powoduje jego całkowite spopielenie. Kremacja zwłok trwa zazwyczaj około 2 godzin, po czym prochy muszą ulec schłodzeniu, co trwa około 30 minut. Ostatnim momentem przed złożeniem popiołów do urny jest przepuszczenie ich przez kremator, który na wszelki wypadek pomoże rozdrobnić niestrawione przez ogień szczątki lub fragmenty kości.

Inne zalety kremacji

Popularność kremacji zwłok wynika również z tego, że urna zawiera o wiele mniej miejsca niż trumna, co wiąże się także z wyborem dopasowanego do jej rozmiarów pomnika. Często koszty kremacji oraz pochówku są mniejsze lub zbliżone do tradycyjnego pogrzebu. Urnę można także umieć w kolumbarium lub w katakumbach.

Zakłady pogrzebowe niejednokrotnie umożliwiają pochówek zmarłego w urnach biodegradowalnych, dzięki czemu zostaje ona w całości pochłonięta przez glebę bez pozostawiania toksycznych pozostałości. Prochy w tej formie można pochować zarówno na cmentarzu w tradycyjnym grobie, ale też w kolumbarium lub katakumbach.

Kompleksowe usługi pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy Orcus zapewnia kompleksową pomoc w organizowaniu ceremonii pogrzebowych. Jego oferta obejmuje między innymi: transport zwłok, sprzedaż trumien oraz urn, przygotowywanie wiązanek oraz pełne przygotowywanie pogrzebów katolickich, oraz świeckich. Pracownicy Orcus jak tylko mogą, starają się pomóc rodzinie w tym trudnym dla nich czasie, z pełnym poszanowaniem osoby zmarłej.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz