Materiał Partnera

Jak przebiega czyszczenie i pranie tapicerki samochodowej?

Jak przebiega czyszczenie i pranie tapicerki samochodowej?

Żeby samochód wyglądał na czysty i zadbany nie wolno zapomnieć o czyszczeniu i praniu jego tapicerki. Warto wykonać ten zabieg przynajmniej kilka razy w roku. W przypadku aut stale używanych lub takich, w których zazwyczaj przewożone są dzieci, nawet częściej. Tapicerkę można wyczyścić samemu, jednak niekiedy warto zdać się na pomoc specjalistów. W jaki sposób przebiega prawidłowy proces czyszczenia i prania tapicerki samochodowej?

Odkurzanie

Fachowe czyszczenie tapicerki zawsze należy rozpocząć od odkurzania. Jeszcze wcześniej należy usunąć z wnętrza auta wszystkie śmieci, takie jak papierki, puste butelki czy puszki. Dopiero po pozbyciu się większych – zbędnych w samochodzie elementów, usuwamy za pomocą odkurzacza piasek i okruchy. Takie przygotowanie samochodu pozwala w następnej kolejności na uruchomienie maszyny piorącej. Podłoga i fotele wykonane z klasycznego materiału prane są za pomocą szczotki i specjalnych środków pielęgnujących. Firmy zajmujące się czyszczeniem tapicerki stosują różne techniki prania, w zależności od tego z jakiego materiału została ona wykonana.

Wybór odpowiednich środków czyszczących

Podczas prania tapicerki skórzanej należy użyć innych preparatów niż w przypadku tapicerek klasycznych i  welurowych. Popularnym środkiem usuwającym plamy z foteli klasycznych i welurowych jest pianka dostępna ma stacjach benzynowych i w sklepach motoryzacyjnych. Taką pianką spryskuje się wybrane miejsce, po czym czyści się je za pomocą odkurzacza. Natomiast do pielęgnacji tapicerek wykonanych ze skóry poleca się odpowiednio do tego celu przystosowane mleczka a po jego użyciu dodatkowo zastosować specjalny krem. Pracownicy zakładów zajmujących się czyszczeniem i praniem tapicerek z pewnością doradzą, jakie preparaty można stosować w tym celu.

Czyszczenie plastików

Wyczyszczenie elementów plastikowych znajdujących się we wnętrzu auta również jest ważnym zadaniem. Należy zacząć je od umycia za pomocą specjalnie do tego przeznaczonych środków. Szczególnie poleca się – gdyż są łatwe w użyciu – preparaty z atomizerem. Następnie należy je wytrzeć ściereczką, najlepiej z mikrofibry. Po tych czynnościach można przejść do zakonserwowania za pomocą specjalistycznego sprayu matowego lub nabłyszczającego. Warto pamiętać, że uporczywe plamy znajdujące się zarówno na plastikach, jak i tapicerce wymagają interwencji fachowców od prania tapicerki samochodowej, którzy używają sprawdzonych i wysokiej jakości preparatów oraz odkurzacza piorącego.

Czyszczenie i pranie tapicerki należy przeprowadzić z zastosowaniem się do kilku podstawowych zasad. Firma Clinic-cars zajmuje się profesjonalnymi usługami związanymi z higieną samochodów, przywracając im czysty i schludny wygląd.
Opracowanie:
Ożarów Mazowiecki, Poznańska 198
tel. 786 997 097
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz