Artykuł sponsorowany

Jak produkuje się świece okolicznościowe?

Jak produkuje się świece okolicznościowe?

Świece są symbolem wiary chrześcijańskiej. Znajdziemy je w kościołach, kaplicach, na cmentarzach i w naszych domach. Kiedy zmienia się okres liturgiczny w Kościele katolickim, zmienia się również wystrój świątyń. Zmieniają się także świece. Na początku nowego roku liturgicznego możemy dostrzec w każdym kościele wielką świecę zwaną paschałem. Z łatwością rozpoznamy również świece na chrzest i komunię świętą. Czy zastanawiałeś się kiedyś, w jaki sposób są one produkowane?

Wszystkie święta wiążą się z wykorzystaniem i symbolem ognia. Dlatego świece są dla nas takie ważne. Czy wyobrażasz sobie ślub bądź święta Bożego Narodzenia bez pięknych świec okazjonalnych i ozdobnych? To one zapewniają pozytywny nastrój ludziom i dają blask wnętrzom ich domów, a choć wiele z nich ma skomplikowany, ozdobny kształt, to ich produkcja nie jest tak złożona.

Po pierwsze zmysł artystyczny

Tak jak w każdej działalności produkcyjno-usługowej nie tylko technika wyrobu liczy się do osiągnięcia zamierzonego celu. Zmysł gospodarczy, odpowiednie planowanie produkcji i liczba zatrudnianych pracowników to klucze do sukcesu w produkcji świec. Warto zauważyć, że za sukcesem takich firm jak Delial s.c. PPHU Produkcja świec stoi zmysł artystyczny! Przy produkcji świec okolicznościowych liczy się bowiem inwencja twórcza, pomysł na daną fakturę, połączenia kolorystyczne, wzory i zdobienia. Dzięki temu dzieci komunijne trzymają w dłoniach przepiękne symbole ognia – nadziei i obietnicy życia po śmierci, a masywne gromnice wypalają się w spokoju, zamykając ziemską podróż naszych zmarłych krewnych.

Technika wykonania

Zwrot inwestycji w produkcję świec jest bardzo wysoki. Materiały do ich wykonania są bowiem tanie, a często wyższa cena świec okolicznościowych związana jest z opisywanym już wkładem artystycznym – taką świecę należy zaprojektować! Podstawową zasadą podczas produkcji świec okolicznościowych i świec dekoracyjnych jest odpowiednia temperatura. Materiałem do produkcji świec jest tak zwane paliwo stałe, które umożliwia formowanie świecy w odpowiedni kształt. Nadaje się go dzięki specjalnym metalowym formom, a w przypadku lepszych jakościowo rodzajów świec, kształty uzyskuje się dzięki rzeźbieniu! Nowoczesna technika pozwala uformować świece w dowolną postać: możemy spotkać świece kuliste, spiralne, stożkowe, piramidy, a także w kształtach choinek, bombek, zajączków wielkanocnych czy też charakterystycznych budynków dla danego regionu (np. wieża Eiffla). Nie kształt jest jednak najważniejszy, ale wspomniane paliwo stałe. Niegdyś używano do wyrobu świec wosku pszczelego lub tłuszczu zwierzęcego. Dzisiaj zastąpiono je parafiną i stearyną. Stearyna tworzona jest na bazie łoju baraniego, wołowego lub oleju palmowego. Odpowiednie metody topienia stwarzają świetny budulec dla świecy. Właściwa forma, włożony w nią stosownej długości knot i zalanie gorącym, szybko stygnącym materiałem tworzy świeczki, których możemy mieć w domu mnóstwo! Do tych pachnących dodaje się olejki eteryczne, które działają relaksująco, inne zaś ozdabiają nasze meble i stroiki. 


Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz