Artykuł sponsorowany

Jak pozbyć się zmarszczek?

Jak pozbyć się zmarszczek?

Okazuje się, że można dziś nieco spowolnić bieg upływającego czasu. Nowoczesne metody walki z oznakami starzenia pozwalają na szybką poprawę wyglądu. Nie trzeba przy tym uciekać się do inwazyjnych operacji plastycznych, które są bolesne, a także bardzo kosztowne. Istnieje kilka innych, skutecznych sposobów redukujących zmarszczki na twarzy, szyi czy dekolcie.

Jak dbać o cerę, na której pojawiły się zmarszczki?

Z wiekiem w skórze ubywa kolagenu i elastyny, które są odpowiedzialne za utrzymywanie jej optymalnego napięcia. Właśnie dlatego na twarzy pojawiają się zmarszczki. Jednak ich szybszemu powstawaniu sprzyja zła dieta, palenie papierosów, zbyt częste opalanie się, nadużywanie alkoholu i zanieczyszczenia środowiskowe.

Skórę ze zmarszczkami trzeba odpowiednio pielęgnować. Dzięki temu są one mniej widoczne, a twarz odzyskuje świeży wygląd. Powszechnie znane są kremy przeciwzmarszczkowe – na dzień oraz na noc. Należy zwrócić uwagę na to, aby były one bogate w składniki odżywcze oraz w witaminę A, C, E. Niektóre z tego rodzajów preparatów przeznaczone są pod oczy, inne na okolice wokół ust.

Doskonałym sposobem jest stosowanie skoncentrowanego serum przeciwzmarszczkowego. Dzięki niemu skóra zostanie szybko i skutecznie wygładzona. Skład takiego serum opiera się na minerałach, lipidach i proteinach. Osobom chcącym zredukować zmarszczki poleca się także suplementy diety. Są to tabletki, które zawierają koenzym Q10, kolagen, a także kwas hialuronowy. Komponenty te poprawiają elastyczność skóry.

Aby pozbyć się zmarszczek, nie trzeba oddawać się w ręce chirurga plastycznego. Wystarczy odpowiednie pielęgnowanie skóry i wykonanie całkowicie bezpiecznych dla zdrowia zabiegów. Nie ingerują one w organizm, a twarz odzyskuje dzięki nim młodzieńczy, promienny wygląd” – mówi specjalistka z Koncept Studio Figura.

Jakie zbiegi pozwalają pozbyć się zmarszczek?

W ostatnich latach bardzo modne stały się zastrzyki z botoksu i kwasu hialuronowego. Jednak trzeba pamiętać o tym, że są one stosunkowo drogie oraz trzeba je regularnie powtarzać.

Świetną alternatywą jest zabieg endermologii twarzy. Polega on na masażu podciśnieniowym połączonym z masażem wibracyjnym. Pobudzają one nawet głębokie warstwy skóry. W wyniku tego produkuje ona znacznie więcej kolagenu oraz elastyny, a co za tym idzie, staje się jędrniejsza.

Znakomite efekt daje zastosowanie lasera biostymulującego IR i fal radiowych RF. Laser działa na płytkie warstwy skóry i tkankę tłuszczową. Na skutek tego skóra jest odpowiednio przygotowana do przepływu fal RF. Te z kolei mają wpływ na odbudowę włókien kolagenowych oraz produkcję elastyny.

Oceń artykuł (2)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz