Materiał Partnera

Jak powinien być skonstruowany gołębnik?

Jak powinien być skonstruowany gołębnik?

Hodowcy gołębi doskonale zdają sobie sprawę, że jednym z najważniejszych elementów jest budowa odpowiedniego gołębnika. Powinien być on przede wszystkim przestronny, zapewniający ptakom optymalne warunki. Do jego skonstruowania profesjonalne firmy produkcyjne wykorzystują drewno wysokiej jakości – czym jeszcze charakteryzuje się doskonale wykończony gołębnik?

Ściany z odpowiednich materiałów

Kluczowym elementem każdego gołębnika są materiały wykorzystane do jego konstrukcji. Doskonale sprawdza się w tym wypadku drewno. Musi być ono jednak nie tylko wysokiej jakości, ale też zapewniać właściwe parametry pod względem wytrzymałości. Preferowanym przez specjalistów wyborem jest drewno suche iglaste. Impregnowane trzykrotnie deski, z których składa się część zewnętrzna elewacyjna dają możliwość stworzenia optymalnych warunków ptakom w gołębniku.

Istotne jest jednak także jego wnętrze. Ściany dwudzielne z wewnętrzną pustką powietrzną i zastosowanie od wewnątrz sklejki daje możliwość stworzenia solidnego i wytrzymałego gołębnika. Tego typu konstrukcje proponuje firma Roberta Łagowskiego, która zajmuje się produkcją wyrobów z drewna. Podłoga przystosowana do indywidualnych preferencji ptaków oraz wykonana na życzenie zamawiającego może występować m.in. w wariancie rusztu drewnianego, pod którym znajdują się szuflady wysuwane na zewnątrz. Ważnym elementem gołębnika są także regały.

Gołębnik dopasowany do ptaków

W zależności od hodowanych ptaków dopasowuje się ilość oraz rodzaj regałów w gołębniku. Mogą to być zarówno regały przeznaczone dla młodych, jak i dla wdów czy wdowców. W gołębnikach montuje się również regały rozpłodowe w różnych wariantach, co znacząco ułatwia rozmnożenie ptaków. Warto zdecydować się na zamówienie gołębnika w specjalistycznej firmie zajmującej się produkcją tego typu konstrukcji drewnianych – fachowcy zadbają o odpowiednie zabezpieczenie go przed drapieżnikami z zewnątrz. Dzięki temu cała hodowla pozostanie niezagrożona.

Proponowane przez specjalistyczne firmy gołębniki występują przeważnie w dwóch głównych wariantach – z korytarzem wzdłuż gołębnika oraz bez korytarza. W zależności od preferencji zamawiającego ich konstrukcja różnić się może zatem od siebie znacząco, jednak daje wiele możliwości w zakresie idealnego dopasowania do konkretnych ptaków. Warto zatem zapewnić hodowanym gołębiom doskonałe warunki i przede wszystkim bezpieczeństwo – gwarantują to wyłącznie wysokiej jakości gołębniki skonstruowane przez specjalistyczne firmy zajmujące się budową wyrobów drewnianych.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz