Materiał Partnera

Jak poprawnie wykonać manicure hybrydowy?

Jak poprawnie wykonać manicure hybrydowy?

Lakier hybrydowy to od pewnego już czasu najpopularniejsze rozwiązanie w kwestii stylizacji paznokci. Manicure hybrydowy jest trwalszy niż tradycyjny, ale wymaga użycia odpowiednich produktów przeznaczonych właśnie do tego celu. Pamiętajmy więc, aby każdy manicure, również hybrydowy, wykonywać jedynie u certyfikowanej stylistki paznokci, a nie samodzielnie w domu.

Wykonanie manicure’u hybrydowego…

…nie zajmuje profesjonalistce wiele czasu. Kilkanaście minut i już możemy cieszyć się pięknymi paznokciami w dowolnym kolorze czy z ciekawymi zdobieniami. Do zabiegu wykorzysta ona kilka narzędzi oraz kosmetyków do pielęgnacji paznokci, między innymi:

  • pilnik;
  • kostkę (blok polerski);
  • odtłuszczacz;
  • bazę hybrydy;
  • właściwy lakier hybrydowy;
  • Top-finish;
  • oliwkę do skórek.

Niezbędnym urządzeniem, bez którego nie możemy się obejść, jest lampa UV. Popularność paznokci hybrydowych sprawia, że produkty te są łatwo dostępne, a w bogatej ofercie sklepów czy hurtowni kosmetycznych stylistki zaopatrują się nie tylko w lakiery do paznokci różnego typu, ale również rozmaite elementy ozdobne, na przykład cyrkonie czy brokat. Na polskim rynku dostępne są między innymi kosmetyki z Rosji, które dla gabinetów stylizacji paznokci oraz stylistek paznokci importuje firma Nika Poland & Company. Manicure hybrydowy powinna wykonywać jedynie wykwalifikowana specjalistka, warto jednak wiedzieć, jak zabieg ten przebiega.

Pierwszy krok to opiłowanie paznokci zgodnie z naszymi preferencjami oraz usunięcie skórek. Następnie za pomocą bloku polerskiego stylistka zmatowi płytkę paznokci. Odtłuszczacz posłuży natomiast do ich oczyszczenia. Kolejny krok to nałożenie cienkiej warstwy bazy pod hybrydę i utwardzenie jej w lampie UV. Po tym nałożony zostanie hybrydowy lakier do paznokci w wybranym przez nas kolorze, który ponownie należy utwardzać. Ostatnia warstwa, tak zwany top, to lakier nawierzchniowy. Po jej utwardzeniu, paznokcie przemywa się odtłuszczaczem, a oliwkę wmasowuje w paznokcie i skórki. Czas utwardzania kolejnych warstw zależy od rodzaju Lampy led 30-60 sekund (w zależności od stopnia napigmentowania), wykorzystywanej przez stylistkę oraz koloru lakieru.

Zalety i wady paznokci hybrydowych

Popularność hybrydy na paznokciach wynika przede wszystkim z jej trwałości. Odpowiednio wykonany manicure będzie piękną ozdobą naszych dłoni, musimy pamiętać jednak o jego właściwej pielęgnacji oraz ściąganiu lakieru. W przeciwnym wypadku możemy osłabić płytkę paznokcia. Hybrydowe lakiery do paznokci powinny być usuwane jedynie w gabinecie stylizacji paznokci przy użyciu profesjonalnych metod.

Hybryda nie jest jednak rozwiązaniem idealnym , ale bardzo praktycznym i estetycznym. Cena kosmetyków jest porównywalna z wiodącymi firmami działającymi na polskim , ale jakość manicure’u, jaką one oferują jest z najwyższej półki. Ponadto, efekt zależy w dużym stopniu od umiejętnego wykonania, dlatego powinniśmy korzystać jedynie z usług sprawdzonej stylistki paznokci, która wykorzystuje kosmetyki wysokiej jakości.

Opracowanie:
Myszków, Zamenhoffa 31A
tel. 609 655 588
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz