Materiał Partnera

Jak pielęgnować kota

Jak pielęgnować kota

Warto pamiętać, że przychodnia weterynaryjna to nie jedyne miejsce, w którym nasz kot zostanie otoczony opieką. Pielęgnacja kota powinna być codziennym obowiązkiem każdego właściciela. Dlatego postanowiliśmy omówić szerzej zagadnienie regularnej pielęgnacji kota. Podpowiemy Wam jakiego rodzaju kosmetyki możecie bezpiecznie stosować bez obaw o zdrowie swojego pupila.

Kiedy należy zabrać kota do lecznicy?

Wizyta w gabinecie weterynaryjnym jest konieczna za każdym razem, kiedy stwierdzimy u naszego kota zachowania odbiegające od normy. Wszelkie zmiany pojawiające się na jego ciele również powinny wzbudzić nasze zainteresowanie. Warto pamiętać, że koty to zwierzęta, które doskonale się maskują. Dlatego moment, w którym stwierdzimy, że z naszym kotem cos się dzieje nie musi być początkiem choroby. Pewne dolegliwości zwierzę może odczuwać już od dłuższego czasu.

W przypadku niepokojących objawów warto odwiedzić lecznicę Zoo-Med w miejscowości Pisz. Zatrudnieni tam lekarze weterynarii z pewnością będą w stanie przeprowadzić diagnostykę i zaordynować odpowiednie leczenie.

Najlepsze środki do higieny dla kota

Oczywiście obowiązkiem właściciela jest opieka i dbałość o kota nie tylko w czasie choroby. Dlatego powinniście zaopatrzyć się w środki do higieny. Chodzi przede wszystkim o preparaty do czyszczenia oczu i uszu. Bardzo częstym zjawiskiem jest ropienie oczu u kota. Objawem towarzyszącym jest zmiana koloru sierści wokół oczu. Regularne przemywanie kocich oczu za pomocą specjalnego żelu może ograniczyć ryzyko wystąpienia infekcji. Jeśli chodzi o uszy to wskazane jest stosowanie olejków, które wykazują właściwości antyseptyczne. Ponadto warto kupić specjalne patyczki do uszu oraz chusteczki.

Jakim szamponem myc kota?

Jednym z podstawowych środków do pielęgnacji kota będzie specjalny szampon. Duży wybór takich produktów może zaoferować nie tylko sklep zoologiczny, ale także przychodnia weterynaryjna. Co ciekawe niektóre serie produktów są dedykowane dla określonych ras. Kupując szampon trzeba zwrócić uwagę, aby miał on pH odpowiadające odczynowi kociej skóry. Musi on być także dopasowany do rodzaju sierści. Zadaniem szamponu jest usunięcie brudu, martwego naskórka, bakterii i drobnoustrojów. Regularne stosowanie szamponu ma szczególnie duże znaczenie w przypadku ras długowłosych.

Używając szamponu należy zachować pewien umiar. Dotyczy to również samej kąpieli. Cały zabieg trzeba zaczynać powoli, aby nie przestraszyć kota. Warto pamiętać, że każdy osobnik może reagować w sposób indywidualny. Podczas kąpieli należy zwracać uwagę, aby szampon nie dostał się do oczu i uszu.

W celu poprawy jakości futra warto zaopatrzyć się w odżywkę do włosów. Dzięki niej futro stanie się miękkie i lśniące. Oczywiście na rynku oferowane są także różnego rodzaju pudry czy olejki. Niemniej jednak ich stosowanie należy ograniczyć do minimum.

O każde zwierzę należy dbać. Również o kota. Oprócz regularnych wizyt w gabinecie weterynaryjnym warto także zadbać o regularną pielęgnację kota w domu. To na pewno wpłynie na jego zdrowie i nastrój.

Opracowanie:
Susz, Stare Miasto 24
tel. 605 784 967
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz